BMW 7.sērijai — priekškars atvērts (foto, video)

2008. gada 07. jūlijs plkst. 12:53
Autors: Aldis Zelmenis - Valdis Vikmanis
Dalies ar šo rakstu

Tas brīdis beidzot ir noticis. Nule kā atklātībā ir nonācis Bavārijas ražotāja BMW glaunākais un prestižākais modelis— piektās paaudzes 7. sērijas limuzīns.

Jāatzīst, ka Bavārietim līdz oficiālā modeļa pirmizrādei Minhenē, kur klāt bija arī šo rindu autors, izdevās meistarīgi noslēpt patieso automašīnas izskatu, nerunājot nemaz par modeļa tehniskajiem dotumiem. Protams, internetā klīda dažādas versijas kāds varētu izskatīties jaunais modelis, taču neviens no tiem nebija trāpījis desmitniekā.
Salīdzinājumā ar priekšgājēju, kura dizains sacēla milzu ažiotāžu, šoreiz BMW ir izvēlējies mierīgāku attīstības ceļu. Piektās paaudzes BMW 7. sērijas izskats šoreiz ir strikti ieturējis BMW dizaina pamatvērtības, jo īpaši to var teikt par automašīnas priekšējo daļu. Masīvas divdaļīgā nieres formas priekšējā dekoratīvā reste, ar viļņoti apaļīgajiem priekšējiem lukturiem un V veida motora pārsegs piešķir vairāk dinamikas nekā iepriekš, taču lielākie vizuālie jaunumi ir atrodami automašīnas aizmugurējā daļā. Jaunā aizmugurējā lukturu forma ar tajos iestrādātiem LED gaismas elementiem pastiprina sajūtu, ka BMW viena no svarīgākajām pamatvērtībām ir dinamika un ātrums, kam šoreiz ir veiksmīgi jāsadzīvo ar augstākās klases komfortu. Automašīnas sānu līnijas vizuālais efekts 5072 mm garajam limuzīnam  nav laupījis sportisko stāju, to pašu var teikt arī par pagarinātās versijas Li modeļiem, kuri būs par 140 milimetriem garāki jeb 5212 mm.

Kas attiecas uz dzinējiem, tad sākotnēji 7. sērijas motortelpā tiks piedāvāti 3 jauni dzinēji. Vispirms tas būs trīs litru  326 ZS jaudīgais sešcilindru rindas biturbo benzīndzinējs, kurš kalpos BMW 740i, savukārt BMW 750i rīcībā būs 407 ZS jaudīgais V8 biturbo benzīnmotors, kura griezes moments aizstiepsies līdz 600 ņūtonmetriem. Jaudas, dinamikas un vienlaikus arī taupības etalons būs BMW 730d modelis. Šī modeļa motortelpā atradīsies jaunais 245 ZS jaudīgais biturbo dīzeļmotors, kurš paralēli dinamiskajām gaitas īpašībām savus nākamos īpašniekus valdzinās ar kompaktklases auto cienīgu degvielas patēriņu, proti, uz 100 km šis modelis vidēji patērēs tikai 7,2 litrus dīzeļdegvielas. Jāatzīst, ka pieaudzējot dinamikas rādītājus taupības kursus ir izgājuši arī abi benzīnmotori.

Pats par sevi saprotams, ka 7. sērijas modelis ir apkrāvies ar jaunākajām aktīvās un pasīvās drošības sistēmām. Vispirms daudziem par prieku ir pārstrādāta I Drive interfeisa darba specifika un darbības ātrums, bez tam visu nepieciešamo informāciju varēs nolasīt 10,2 collu lielajā displejā uz vadības paneļa. No jaunākajiem ievedumiem ir jāmin BMW Night Vision sistēma, Dynamic Damping Control, Active Cornering sistēma un daudzi citi elektronikas brīnumi, bez kā nav iedomājams 7. sērijas limuzīns.

Paredzams, ka 7. sērijas jauno modeli Eiropā, tostarp arī Latvijā, ieraudzīsim jau šī gada novembrī. BMW oficiālo amatpersonu sniegtā informācija vesta, ka, piemēram, BMW 740 I cena būs sākot no 75500 eiro, bet pagarinātās versijas 740 Li 82500 eiro, savukārt jaudīgākā versija BMW 750i – 90 000 eiro, bet pagarinātā versija 740 Li maksās četrus tūkstošus EUR dārgāk. Lētākais no piedāvātajiem modeļiem būs BMW 730 d — 69 500 eiro.

picturegallery.4cd4fe05-1605-40ce-b085-dab88ba8fed4

Video

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām