Ražošana

Bordāns: negribētos, ka ar Liepājas metalurgu iznāk tā pat kā ar Parex un airBaltic

Dienas Bizness, 28.01.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Liepājas metalurga problēmu pamats varētu būt apstākļi, kas metalurgu nostāda sliktākā stāvoklī nekā citus lielus uzņēmumus, sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns, uzsverot, ka pagaidām nevar vērtēt, kāda ir situācija uzņēmumā.

Sarunā ar Latvijas Radio viņš norādīja, ka plāno apmeklēt Liepāju, lai iepazītos ar situāciju Tieslietu ministrijai pakļautajās institūcijās un Liepājas metalurgā, kur tiktos ar uzņēmuma vadību un arodbiedrības pārstāvjiem. Ministrs norādīja, ka plāno uzklausīt liepājnieku skaidrojumus par situāciju, tostarp par akcionāru attiecībām un ierosināto krimināllietu.

J. Bordāns atzīmēja, ka Liepājas metalurgs ir privāts uzņēmums un valdībai ir tikai zināma loma – uzņēmuma aicinājumā tikties ar ministriem ir piesaukts elektroenerģijas tarifu jautājums – tas ir valdības rokās. «Ja mēs saredzēsim, ka tā ir problēmas sakne, tad par šo jautājumu var runāt,» sacīja ministrs. Ministrs nevēlējās izteikt spekulācijas par iespējamām problēmām uzņēmumā un piebilda, ka, lai gan uzņēmums ir privāts, vienalga negribētos, ka notiktu vēl viens airBaltic un Parex gadījums, kur tiktu «grūsta» budžeta nauda un, iespējams, problēmu pamatā bijušas pavisam citas darbības.

Tieslietu ministrs arī atzina, ka Liepājas metalurgs nav vienkāršs uzņēmums, bet gan Latvijas ekonomiska vērtība, kas ir pastāvējusi 150 gadus.

Iepriekš labklājības ministre Ilze Viņķele atzina, ka Liepājas metalurga problēmas nesakņojas vien obligātā iepirkuma komponentes maksājumos, bet gan nopietnās nesaskaņās uzņēmuma akcionāru starpā, kamdēļ valdības palīdzība šādā gadījumā ir ierobežota, taču Liepājas metalurga darbinieku nonākšana bezdarbnieku rindās patlaban neesot aktuāls jautājums.

Jau ziņots, ka jau Liepājas metalurgs valde nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt AS Latvenergo obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem. Liepājas metalurga strādnieki izplatījuši arī vēstuli, kas adresēta četriem Latvijas valdības ministriem, aicinot ierasties uzņēmumā un pārrunāt draudīgo finanšu situāciju.