Boutique Hotel Ainavas pārņemšanā atklāti jauni fakti par izsaimniekošanu

2011. gada 23. maijs plkst. 12:15
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Iepazīstoties ar situāciju viesnīcā Ainavas, maksātnespējas administratore Ilze Gulbe atklājusi, ka SIA Boutique Hotel Ainavas uzņēmuma vadība aizpludinājusi viesnīcas ienākumus uz citu savu saistīto uzņēmumu, tādējādi izvairoties no maksājumiem kreditoriem.

«Iepazīstoties ar situāciju viesnīcā Ainavas pēc tās pārņemšanas valdījumā, ir konstatēts, ka SIA Boutique Hotel Ainavas nevis nav varējusi izpildīt saistības pret kreditoriem, bet tās valde nav gribējusi to darīt un ir devusi priekšroku ienākumu nopludināšanai uz citu saistīto uzņēmumu SIA Baltic Development Group, kas nodarbojas ar automašīnu tirdzniecību un 2010.gadu ir noslēdzis ar negatīvu pašu kapitālu 147,92 tūkst. Ls apmērā,» norāda I.Gulbe.

Administratore uzskata, ka pērn Boutique Hotel Ainavas valdes loceklis Kaspars Pone apzināti pārtraucis sadarbību ar vairākām tiešsaistes rezervēšanas sistēmām un vairumtirgotājiem, savukārt citas izbeigušas sadarbību parādu dēļ. Neskatoties uz to, ka pagājušajā gadā viesnīcas apgrozījums pēc rezervētajiem numuriem datu bāzē ir bijis 145 tūkst. Ls, bet K.Pone, iesniedzot gada pārskatu, esot deklarējis apgrozījumu tikai 96 tūkst. Ls apmērā, norādīts I.Gulbes paziņojumā.

«Ja nauda nebūtu nobēdzināta, SIA Boutique Hotel Ainavas varēja pildīt savas saistības pret kreditoriem,» uzsver administratore.

SIA Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas procesā atzīto kreditoru prasījumu summa ir 1,3 milj. Ls. Turklāt ne visi kreditori ir iesnieguši savus prasījumus, līdz ar ko faktiski neizpildīto saistību apmērs esot vēl lielāks. Saistības labprātīgi nesot pildītas jau no 2008.gada.

DB jau rakstīja, ka Boutique Hotel Ainavas pārņēma apsardze pēc administratores I.Gulbes rīkojuma. Savukārt K.Pone uzskata, ka notikusi apzināta ļaunprātība, traucējot uzņēmējdarbībai un viesnīcas maksātnespēja tika panākta savstarpēji sadarbojoties pazīstamiem cilvēkiem.

K.Pone apgalvoja, ka līdz maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas dienai uzņēmums bija pilnībā norēķinājies ar banku, tomēr Swedbank Līzings uzskatījis, ka jāmaksā arī līgumsods 29,2 tūkst. Ls apmērā, par ko uzņēmums nebija informēts. Lai gan līzinga maksājumi Swedbank Līzingam tika kavēti un bija izveidojies parāds, maksātnespējas pieteikumā minētie 12,7 tūkstoši latu tiesas dienā bija nomaksāti, apgalvoja K. Pone.

Pēc K. Pones teiktā maksātnespējas pieteikums iesniegts Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, izmantojot SIA Swedbank Līzings lojālus cilvēkus.

SIA Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas process tika pasludināts šā gada 11. februārī, bet 28. aprīlī administratore pārņēma SIA Boutique Hotel Ainavas piederošo viesnīcu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām