BPT Baltic Opportunity Fund iegādājas savu pirmo īpašumu

2011. gada 01. augusts plkst. 13:19
Dalies ar šo rakstu

Pirms dažiem mēnešiem izveidotais nekustamā īpašuma fonds Baltic Opportunity Fund veicis pirmo ieguldījumu Baltijā.

Tas ir biroju komplekss Lincona Tallinā, pie maģistrālā Pērnavas ceļa, tikai 4 km no Tallinas vecpilsētas. Kompleksa kopējā iznomājamā platība ir 11,34 tūkst. m2, no kuriem 75% atvēlēti birojiem un 25% – mazumtirdzniecībai (pirmajā stāvā). Kompleksu veido trīs savstarpēji saistītas biroju ēkas un viena atsevišķa mazumtirdzniecības ēka, ko iespējams pārbūvēt. Kompleksā ietilpst arī piecstāvu autostāvvieta aptuveni 400 automašīnām. Galvenais nomnieks Lincona kompleksā ir jaunā, vienotā Swedbank grupas IT nodaļa.

Šis ieguvums ir nozīmīgs BPT un jaunajam fondam, vērtē BPT koncerna aktīvu pārvaldes vadītājs Indreks Hāls (Indrek Hääl). «Tas atbilst mūsu stratēģijai par ieguldījumiem augstas kvalitātes nekustamo īpašumu aktīvos, kas sniedz stabilus ienākumus un kam ir ļoti pievilcīga sākuma atdeve. No biznesa viedokļa Lincona atrodas izdevīgā vietā, un īpašumam ir liels nomas cenu pieauguma potenciāls, jo Igaunijas ekonomikai turpina atveseļoties.»

Tikmēr fonda vadītājs Tarmo Karotams (Tarmo Karotam) izteicies, ka nekustamo īpašumu tirgus pēc 2008. gada krīzes ir ievērojami atkopies. «Mūsu mērķis ir nodrošināt gada ienesīgumu ap 15%, iegādājoties stabilus aktīvus ar konkrētu pieauguma potenciālu, un īstenot šo potenciālu, mērķtiecīgi pārvaldot savus aktīvus. Lincona mums nozīmē daudzsološas perspektīvas tieši šā mērķa sasniegšanai.»

Šobrīd fonds gatavojas citu projektu pārņemšanai Baltijas valstīs, kā arī nākamajai finanšu līdzekļu piesaistei.

Db.lv ziņoja, ka pagājušā gada nogalē mērķi nākamajos trijos gados ieguldīt 200 milj. eiro Baltijas īpašumu tirgū aktīvu pārvaldīšanas BPT Asset Management ir izveidojis jaunu fondu Baltic Opportunity Fund. Tā darbība vērsta uz investīcijām galvenokārt gatavās biroju ēkās un tirdzniecības objektos.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām