Brabantia Latvijā sāk ražot ar pilnu jaudu

2011. gada 14. septembris plkst. 16:43
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Nīderlandes kapitāla sadzīves metālizstrādājumu produktu ražotājs Brabantia sācis strādāt ar pilnu jaudu pērn uzceltajā jaunajā rūpnīcā Talsu novada Pastendē.

Tā ir piektā Brabantia rūpnīca pasaulē, informē uzņēmums. Nīderlandes kompānija Brabantia meitasuzņēmumā Latvijā investējusi 3,5 milj. latu. Šobrīd ražotnē ar kopējo platību 6000 m² strādā vairāk nekā 60 darbinieku.   

22. septembrī plānota oficiāla jaunās rūpnīcas atklāšana, līdz ar ko kompānija Latvijā uzsāk strādāt ar pilnu jaudu, ražojot divas no Brabantia produktu grupām - gludināmos dēļus un veļas žāvētājus. Šobrīd katru nedēļu rūpnīcā tiek saražoti 5000 – 6000 gludināmie dēļi un 4000 veļas žāvētāji. Kopš darbības sākuma Latvijā 2008.gadā starptautiskajā tirgū pārdoti vairāk nekā 200 tūkstoši gludināmo dēļu ar uzrakstu Made in Latvia.

Salīdzinot ar situāciju pirms gada, ražošanas apjomi jaunajā rūpnīcā ir dubultojušies, uzsver SIA Brabantia Latvia rūpnīcas direktors Georgijs Buklovskis.

Nīderlandes investīcijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālā sasniedz aptuveni 251.2 milj.latu (4.vieta), un Latvijā ir vairāk nekā 320 Nīderlandes - Latvijas kopuzņēmumi.

SIA Brabantia Latvia darbību Latvijā, Talsu novada Ģibuļu pagastā, sāka 2008.gadā. Izvērtējot potenciālo ražotnes atrašanās vietu, Brabantia salīdzināja vairākas Austrumeiropas valstis. Latvija tika izvēlēta, pateicoties augsti attīstītām metālapstrādes nozares tradīcijām, dalībai Eiropas Savienībā un eiro piesaistītai nacionālajai valūtai, kopumā labvēlīgai uzņēmējdarbības videi un LIAA sniegtajam atbalstam.

Brabantia produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 80 valstīm. Galvenie tirgi ir Lielbritānija,  četras rūpnīcas Eiropā (Holandē, Beļģijā, Lielbritānijā un Latvijā) un viena rūpnīca Ķīnā.

Visa Latvijā saražotā produkcija tiek sūtīta uz Centrāleiropas un Anglijas noliktavām, kur tālāk saražotie gludināmie dēļi un veļās žāvētāji tiek eksportēti uz ES, tai skaitā uz Latviju un citam Eiropas valstīm, ASV, Dienvidamerikas un Āzijas valstīm.

Brabantia grupas 2010.gada apgrozījums sasniedza 93 miljoni eiro.

Darbības laikā Brabantia Latvia katru gadu dubultoja ražošanas apjomus, sasniedzot 2010.gadā 2.8 miljonus latu lielu apgrozījumu. 2011.gadā plānotais apgrozījums ir ap septiņiem miljoniem latu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām