Brabantia šefs: Stabilitāte ir daudz svarīgāka nekā nodokļu samazināšana

2011. gada 28. septembris plkst. 10:42
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Jebkura uzņēmējdarbība ir ieinteresēta stabilitātē – regulāras fiskālās politikas, grāmatvedības principu u. c. izmaiņas tam traucē. Stabilitāte ir daudz svarīgāka nekā nodokļu samazināšana, sarunā ar laikrakstu Biznes & Baltija atzina kompānijas Brabantia ražotnes direktors Georgijs Buklovskijs.

«Es teiktu, ka stabilitāte ir daudz svarīgāka nekā nodokļu samazināšana. Protams, nodokļu samazināšana būtu apsveicams solis, tomēr ilgtermiņa perspektīvā mums būtu labāk, ja mēs zinātu, ka sistēma nemainītos gandrīz katru dienu,» stāsta G. Buklovskijs.

Lai arī Latvija izskatās labi, ir dažādas lietas, kas var atbaidīt investorus. «Paņemiet mūsu valsti – stingrās atskaites čeki ar pārdevēja zīmogu. Tas taču nonsenss! Viens tāds «zīmoga faktors» var atgrūst labu investoru, pat ja citādi valsts izskatās labi,» uzsver G. Buklovskijs.

Latvijā viens Brabantia darbinieks kompānijai ienes ap 60 latiem stundā, kas ir daudz augstāk nekā valsts vidējais rādītājs, aprēķinājis laikraksts. Georgijs Buklovskijs to komentē sakot: «Vietējie uzņēmēji uzskata, ka ārvalstu kompāniju pārstāvjiem ir vieglāk, jo aiz tiem stāv mātes uzņēmuma kapitāls un atbalsts. Tā, protams, ir patiesība. Tomēr izveidot racionālu un efektīvu ražošanu var arī ar salīdzinoši nelieliem resursiem. Eksistē pasaulē pārbaudītas darba un citu procesu organizācijas metodikas. Tām pateicoties mūsu rādītāji ir augstāki ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā».

Dalies ar šo rakstu