Tehnoloģijas

Brīdina neuzķerties uz hakeru «Ziemassvētku apsveikumiem»

Gunta Kursiša, 18.12.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ziemassvētku laikā hakeri aktīvi izplata elektroniskās apsveikuma vēstules, kas satur draudīgas «dāvanas», piemēram, trojiešus un vīrusus, norāda Kaspersky Lab pārstāvji.

«Pat parasta e-pasta vēstule var izraisīt nevēlamas sekas, jo hakeri parasti izmanto divus kaitīgo datņu piegādes paņēmienus. Visvienkāršākais veids ir inficētas datnes pievienošana apsveikuma vēstules pielikumā. Dzēsiet šādus sūtījumus bez žēlastības!» norāda Kaspersky Lab pārstāvji.

Otrs populārs krāpnieku paņēmiens ir saites ievietošana paziņojumā, kura it kā ved uz apsveikuma kartīti. Parasti tā ved uz vietni ar kaitīgām programmām, kas meklēs lietotāja interneta pārlūka un datora operētājsistēmas ievainojamības. Bieži vien inficētās kartītes piedāvā instalēt Flash Player, «lai pareizi parādītu sūtījuma saturu». Kad lietotājs mēģina instalēt piedāvāto programmu, kaitīgā programma patstāvīgi iekļūst datorā un pāriet uz vietni, kurā ir ārkārtīgi daudz vīrusu.

Nozares eksperti norāda – lai pasargātu no hakeru uzbrukumiem, kas saistīti ar Ziemassvētku kartīšu sūtīšanu, jāpārliecinās par antivūrusa sistēmas esamību, kā arī «lieciet lietā veselo saprātu un esiet modrs – ja esat saņēmis apsveikuma sūtījumu no personas, kuru nepazīstatm, to nevajadzētu atvērt».

Komentāri

Pievienot komentāru