Brigmanis: Zatlers jau ievēlēts

2011. gada 17. maijs plkst. 8:42
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis vairs neredz pamatu prognozēt iespējamo politisko situāciju gadījumā, ja Valdi Zatleru neievēl Valsts prezidenta amatā, un vai uz šo amatu varētu pretendēt Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība), vēsta laikraksts Diena.

«Valdis Zatlers jau ir ievēlēts, un par šo tematu mēs vairs nerunājam,» laikrakstam sacījis A. Brigmanis. Tikpat pārliecināts bijis arī Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, solot visas frakcijas balsis tagadējam prezidentam.

A. Brigmaņa pārliecība esot pamatota ar, viņaprāt, loģisku secinājumu: «Saeimas priekšsēdētāja, bijušais Valsts prezidents [Guntis Ulmanis], Eiropas Parlamenta deputāts [Roberts Zīle] garantē savu frakciju balsis Valdim Zatleram. Tad jau mēs tās savas trīs balstiņas arī iedosim.»

Laikraksts norāda: «Zināms, ka no ZZS par prezidentu varētu balsot nedaudz vairāk deputātu, un A. Brigmaņa teiktajā bija zināma ironija. Prezidenta vēlēšanas ir aizklātas. Tradicionāli atbildību par to pozitīvu iznākumu uzņemas kandidāta izvirzītāji, kā pirms četriem gadiem izdarīja Tautas partijas līderis, premjers Aigars Kalvītis. Tagad neviens neapņemas garantēt vajadzīgās balsis, ar aizdomām skatoties cits uz citu. Par V. Zatleru solījusi balsot Vienotība, Par labu Latviju!, Visu Latvijai!-TB/LNNK un daļa ZZS.»

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām