Brīvās biroju telpas tirgus absorbēs 2 – 3 gados

2011. gada 30. marts plkst. 20:34
Dalies ar šo rakstu

Ja Latvijas ekonomika turpinās attīstīties kā prognozēts, brīvo telpu īpatsvars biroju tirgū tiks absorbēts divu līdz trīs gadu laikā, prognozē Colliers International.

Baltijā pērn palielinājās pieprasījums pēc biroju platībām, līdz ar to pazeminājās brīvo telpu īpatsvars. 2010. gadā netika novērots būtisks biroju telpu piedāvājuma pieaugums, jaunas biroju ēkas netika būvētas. A un B klases biroju telpu piedāvājums Rīgā sasniedza 518 tūkst. m2. Nomas maksa būtiski nemainīsies, pieļauj kompānija.

Pērn ir pieaudzis tirdzniecības platību piedāvājums visās trīs Baltijas valstīs. Pieprasījuma un telpu nomas aktivitātes pieaugums ir veicinājis kopējo brīvo telpu īpatsvara samazinājumu tirdzniecības centros. Rīgā strauji pieaudzis pieprasījums pēc tirdzniecības platībām ekskluzīvās vietās centrā.

Colliers International paredz, ka pieprasījums pēc telpām populārākajās Rīgas ielās un veiksmīgākajos tirdzniecības centros būs augsts. 2011.gadā Latvijā tiks īstenoti pirmie divi t.s. cash and carry projekti.

Industriālo platību segmenta atkopšanās būs lēnāka nekā pārējos tirgus segmentos. Iespējams ir neliels nomas maksas kāpums A klases noliktavu telpām. Raugoties no Baltijas valstu perspektīvas, Latvija spēj piedāvāt konkurētspējīgākus nosacījumus jauniem klientiem nekā Lietuva vai Igaunija pateicoties tam, ka šo divu valstu industriālie tirgi ir tuvu piesātinājumam.

Izmaiņas Imigrācijas likumā ir veicinājušas pieprasījumu pēc augstas kvalitātes, jauniem vai atjaunotiem dzīvokļiem Rīgas centrālajos un prestižākajos rajonos, ka arī Jūrmalā. Tipisks pieprasījums no ārvalstu pircējiem ir trīs līdz četru istabu dzīvoklis (80 – 120 m2 platībā) ar pilnu iekšējo apdari un autostāvvietu. Šādu dzīvokļu piedāvājums ir ierobežots. Notikušie darījumi ir veicinājuši cenu palielināšanos Jūrmalā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām