Brīvas tirdzniecības telpas Rīgas populārākajās ielās nepārsniedz 5%

2011. gada 03. jūnijs plkst. 16:57
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos mēnešos tirdzniecības telpu segmentā saglabājās augsta aktivitāte Rīgas centrā, turpina samazināties nomnieku prasībām piemērotu telpu piedāvājums, informē Latio.

Lielākā interese pašlaik ir par telpām Vecrīgā, kā arī labākajās tirdzniecības ielās – K.Barona, Tērbatas ielā – un to apkārtnē posmā līdz R.Blaumaņa ielai. Savukārt interese par telpām, kas atrodas aiz R.Blaumaņa ielas virzienā no centra, ir ievērojami mazāka. Galvaspilsētas centra pieprasītākajās vietās brīvo tirdzniecības telpu īpatsvars kopš 2009.gada nogales no 25–30% ir ievērojami samazinājies un šā gada pirmajā ceturksnī nepārsniedza 5%.

Tuvojoties vasaras sezonai, lielāku aktivitāti veidojuši ēdināšanas uzņēmumi, meklējot telpas, kurās būtu iespējams izveidot arī vasaras terases. Pieprasījumu palielināja arī apģērbu tirgotāji, kas noslēguši jaunus franšīzes līgumus ar ārvalstu uzņēmumiem un meklē piemērotas telpas labās vietās Rīgas centrā.

Lielākā interese centrā ir par nelielām telpām. Pēc Latio datiem, telpu nomas maksa populārākajās vietās ir palielinājusies par 10–15%. Rīgas tirdzniecības telpu segmentos, kuros pieprasījums nav mainījies, nomas maksa saglabājusies iepriekšējā līmenī, un tas ir zems.

Augstākās nomas maksas ir nelielām, labās vietās esošām tirdzniecības telpām – Vecrīgā tās ir 35–40 eiro/m2, citur Rīgas centrā – 25–35 eiro/m2 mēnesī, bet atsevišķās vietās Vecrīgā un centrā var sasniegt 60 eiro/m2. Vidējā labu telpu nomas maksa Vecrīgā ir 20–25 eiro/m2. Tālāk no aktīvā centra tirdzniecības telpu vidējā nomas maksa ir 5–15 eiro/m2. Šogad arī turpmāk saglabāsies augsts pieprasījums pēc tirdzniecības telpu nomas Rīgas centra izdevīgākajās vietās, kas saglabās arī nelielu nomas maksas pieauguma tendenci, uzskata Latio speciālisti.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām