Bruģē ceļu uz ārvalstu augstskolām

2018. gada 26. novembris plkst. 10:58
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Lai sagatavotos studijām pasaules ietekmīgākajās mācību iestādēs, Latvijā būs pieejama arī Londonas Universitātes starptautiskā programma

Starptautiskās universitātes uzņemšanas procesā atzīst A līmeņa (A Level) un Starptautiskā bakalaurāta (International Baccalaureate) diplomus, kā arī International Foundation Programme sertifikātu. Diplomu par A līmeņa izglītību var iegūt Latvijā reģistrētās starptautiskās skolās International School of Latvia un International School of Riga, bet Starptautiskā bakalaurāta programmas piedāvā Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. No 2019. gada janvāra, lai sagatavotos studijām pasaules vadošajās augstskolās, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rīgas Biznesa skolā (RBS) jauniešiem paralēli mācībām vidusskolā būs iespēja apgūt Londonas Universitātes starptautisko sagatavošanas programmu augstskolai (International Foundation Programme). Pārbaudes darbiem, lai varētu mācīties šajā studiju programmā, jau atlasīti pirmie desmit jaunieši.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Ilgi gaidīto apstiprinājumu par programmas izveidi no Londonas Universitātes RBS saņēma šā gada oktobrī, un pagaidām tā ir vienīgā mācību iestāde Baltijā, kurai ir tiesības piedāvāt attiecīgo programmu, saka RBS Starptautiskās sagatavošanas programmas augstskolai vadītāja Tatjana Ginzburga. Tā ir iespēja jauniešiem papildināt zināšanas, lai vēlāk iestātos kā Lielbritānijas, tā Eiropas, ASV un Austrālijas augstskolās. Viņa īpaši akcentē, ka Latvijā programmas maksa būs krietni vien zemāka nekā Londonā un arī citās valstīs tā ir augstāka, turklāt jauniešiem būtu jāmaksā arī par dzīvošanu ārvalstīs.

Skolēniem būs jāapgūst matemātika un statistika, ekonomika, socioloģija un starptautiskās attiecības. Katra priekšmeta apguvei paredzētas 150 akadēmiskās stundas. Papildus tiks pasniegta arī akadēmiskā angļu valoda. Programmas akadēmisko kvalitāti un rezultātu objektivitāti nodrošinās eksāmeni, kurus pārbaudīs Londonas Universitātes pārstāvji un kas notiks neatkarīgā eksaminācijas centrā. Viņa atzīst, ka atlases kritēriji ir ļoti stingri, tāpēc no visiem interesentiem matemātikas eksāmenam un IELTS testam tika izraudzīti tikai desmit jaunieši. Pieteikties mācībām var 11. klases skolēni, kuri ir veiksmīgi nokārtojuši matemātikas eksāmenu un IELTS testā saņēmuši atzīmi, kas ir ne mazāka par sešām ballēm. Ar visiem pretendentiem tiek arī veiktas pārrunas ar programmas direktori.

Visu rakstu Bruģē ceļu uz ārvalstu augstskolām lasiet 26. novembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu