BSW jaunā ēvelēšanas līnijā ieguldīs 1,5 milj. Ls

2012. gada 09. jūlijs plkst. 10:31
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kokapstrādes uzņēmums SIA BSW Latvia turpina uzsākto daudzmiljonu vērto modernizāciju un tuvākajā laikā ieguldīs gandrīz 1,58 milj. Ls jaunas ēvelēšanas un šķirošanas līnijas ierīces iegādē, montāžā un darbinieku apmācībā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) oficiālajā mājas lapā.

DB jau rakstīja, ka BSW Latvia iecerējis īstenot vērienīgu daudzus miljonus Ls vērtu investīciju projektu, un pērnā gada nogalē SIA BSW Latvia mātes kompānija BSW Timber izplatīja paziņojumu par apjomīgu investīciju plānu 50 milj. sterliņu mārciņu apmērā, kas paredz palielināt ražošanas jaudas Latvijas meitas kompānijā, kā arī uzņēmumam piederošajā Forstviljamsas kokzāģētvā.

Nupat kā noslēgtajā iepirkumu konkursā par ēvelēšanas un šķirošanas līnijas ar stingrības noteikšanas ierīci iegādē un uzstādīšanā uzvarējis vienīgais piedāvājumu iesniegušais pretendents Kallfass GmbH Maschinen plus Automation, kas piedāvāja līgumcenu 1,579 milj. Ls.

Kopš šā gada sākuma SIA BSW Latvia noslēdzis jau desmit iepirkumu konkursus, tostarp par zāģēšanas līnijas ar programmnodrošinājumu piegādi, montāžu un darbinieku instruktāžu vairāk nekā 2,3 milj. Ls apmērā. Šajā konkursā uzvarēja uzņēmums Linck Holzverarbeitungstechnik GmbH.

Jau vēstīts, ka pēc visu modernizācijas pasākumu veikšanas  britu BSW savas uzņēmumu grupas ietvaros plānojis zāģmateriālu ražošanas apjomu palielināšanu par 30% no aptuveni milj. m3 līdz 1,3 milj. m3 gadā. Šā mērķa īstenošanai uzņēmums ir iegādājies Metsaliitto Group ietilpstošās Finnforest 2010. gadā slēgtās kokzāģētavas aktīvus. 

SIA BSW Latvia reģistrēts 1997. gadā, un tā juridiskā adrese ir Granīta iela 24, Stopiņu novada Rumbulā. Saskaņā ar informāciju Lursoft par uzņēmuma pamatdarbības veidiem uzņēmuma pamatdarbība ir zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana.

Kā liecina žurnāla Top 500 veidotāju apkopotie dati, vērtējot pēc uzņēmuma apgrozījuma 2010. gadā, tas bija 169. lielākais uzņēmums Latvijā. Kompānijas apgrozījums 2010. gadā sasniedza 21,13 milj. Ls, bet peļņa – 2,91 milj. Ls.

Dalies ar šo rakstu