Būs papildu atļaujas Latvijas un Baltkrievijas pārvadātājiem

2011. gada 19. augusts plkst. 15:55
Dalies ar šo rakstu

Panākta vienošanās par papildu 4000 autopārvadājumu atļauju piešķiršanu Latvijas un Baltkrievijas auto pārvadātājiem, tostarp Latvijas pārvadātājiem tiks piešķirtas 2000 bezmaksas (bez ceļu nodokļu maksājumiem) divpusējās un universālās atļaujas, kā arī 2000 maksas tranzīta atļaujas. Līdz ar to šogad pārvadājumu atļaujas būs nodrošinātas nepieciešamajā apjomā. Abu valstu pārvadātāji varēs arī rēķināties ar lielāku bezmaksas atļauju skaitu nākamgad – to skaits pieaugs par 4,5 tūkstošiem, informē Satiksmes ministrija. To paredz vakar un šodien notikušās Latvijas un Baltkrievijas Kopējās komisijas sanāksmē par starptautisko autopārvadājumu jautājumiem panāktā vienošanās.

«Papildu atļauju piešķiršana ļaus, ievērojot paritātes principu, realizēt nepieciešamo pārvadājumu apjomu, kas veicinās abu valstu ekonomisko attīstību,» uzsver Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss. Jāpiebilst, ka pārvadājumu apjomi pēdējo gadu laikā būtiski palielinājušies.
 
Baltkrievijas pārstāvji informējuši par praktiskajām izmaiņām muitas procedūrās, kas ļauj preces atmuitot Krievijas, Kazahstānas un Baltkrievijas muitas savienības ietvaros. Tāpat runāts arī par ieguvumiem no muitas kontroles atcelšanas uz šo valstu iekšējām robežām no šā gada 1. jūlija.

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām