Būs vērienīga darba aizsardzības pārbaude Liepājas metalurgā

2012. gada 24. augusts plkst. 11:54
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Valsts darba inspekcija (VDI) līdz šā gada beigām veiks plašu komplekso pārbaudi a/s Liepājas metalurgs.

Liepājas metalurgs veido lielu letālo negadījumu statistikas daļu un nāves gadījumu skaita ziņā ir līderis. Šā gada pirmajā pusgadā no kopumā 16 letāliem nelaimes gadījumiem divi notikuši LM, kas veido 40% no visiem metālapstrādē bojāgājušajiem, db.lv statistikas datus apstprināja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Jau septembrī tiks veidota darba grupa, kurā būs Liepājas reģiona inspektori, arī inspektori no citiem reģioniem un Rīgas pārvaldes. Kontrole plānota katrā LM cehā, pārbaudot darba aizsardzības līdzekļus, darba vietas, darba instruktāžas esamību un darba kultūru.

Pēc iegūto rezultātu izvērtēšans šādas kompleksās pārbaudes tiks plānotas visos uzņēmumos, kuros nelaimes gadījumi atkārtojas periodiski, sacīja A. Vincevs.

Db.lv rakstīja, ka a/s Liepājas metalurgs samilzušas problēmas arī vides aizsardzības jomā, veikti mērījumi putekļu un smaku izplatībai pilsētā, ko rada šis uzņēmums. Uzņēmuma reputāciju iedragājuši arī akcionāru ķīviņi un konflikts Liepājas ostā lūžņu tirdzniecības dēļ. Savukārt par letāliem negadījumiem uzņēmumā visbiežāk tika ziņots laikā, kad notika tēraudkausēšanas ceha rekonstrukcija, nepārtraucot uzņēmuma darbu. A/s Liepājas metalurgs vadība vairākas reizes norādījusi, ka lielākā problēma ir strādnieku paviršā attieksme pret darba drošības noteikumiem, lai arī viņi regulāri saņem sodu par noteikumu neievērošanu.
Vienlaikus uzņēmums ir starp lielākajiem ražotājiem un eksportētājiem valstī, no tā darbības atkarīgi vairāki tūkstoši liepājnieku, tā nodokļu iemaksas veido nozīmīgu Liepājas budžeta daļu. Valsts galvojusi uzņēmumam kredītu tēraudkausēšanas tehnoloģiju nomaiņai un ražošanas modernizācijai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām