Būvkompānijas izveidota biedrība kavē valdības ēkas kāpņu rekonstrukciju 

Iepirkumu konkursā zaudējušas būvkompānijas izveidota biedrība kavē Ministru kabineta (MK) ēkas atjaunoto kāpņu nodošanu ekspluatācijā, jo ir iesniegusi tiesā sūdzību par būvatļaujas izsniegšanu.

LETA, 05.04.2013

Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučiska stāsta, ka tiesā vērsusies biedrība Nacionālo vērtību saglabāšanas misija, kurā darbojas ar būvkompāniju Pro dev saistīti cilvēki. Šis uzņēmums neveiksmīgi piedalījies vairākos Valsts kancelejas izsludinātajos iepirkumu konkursos. Savukārt biedrība ir dibināta pirms nepilniem četriem mēnešiem - tieši laikā, kad notika kāpņu rekonstrukcija.

Šī biedrība tiesā ir apstrīdējusi būvatļaujas iesniegšanu atjaunošanas darbiem, līdz ar to patlaban kāpnes nav iespējams nodot ekspluatācijā.

Šai biedrībai esot iebildumi pret to, ka atjaunotajām kāpnēm nav izveidota uzbrauktuve cilvēkiem ratiņkrēslos. Kučinska uzskata, ka iekļūšana ar ratiņkrēslu valdības ēkā no Brīvības bulvāra puses būtu diezgan sarežģīta, jo trepes ir stāvas, pēc tam ir smagās durvis, un aiz tām - atkal stāvas trepes. Tāpēc cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā, esot alternatīvas iespējas, kā nokļūt Ministru kabineta ēkā, - Valsts kanceleja domā par iespēju nākotnē to nodrošināt caur Augstākās tiesas ēku, kas ir savienota ar Ministru kabinetu.

Valsts kancelejas direktorei Elitai Dreimanei ir bažas, ka biedrība ir «dibināta noteiktu personu interešu vārdā, slēpjoties aiz sabiedrībai sāpīgiem jautājumiem». «Šādi gadījumi paralizē ēku rekonstrukcijas procesu un rada būtiskus apgrūtinājumus to darbībā, piemēram, ārvalstu vizīšu organizēšanā, padarot neiespējumu tuvākajā laikā Ministru kabinetā rīkot sabiedriskus un plaši apmeklētus pasākumus, piemēram, Muzeju nakti,» sacīja Dreimane.

Arī Valsts kancelejas partneri, kas pārstāv cilvēku ar kustību traucējumiem intereses, atbalstot alternatīvos veidus, kā iekļūt MK ēkā. Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis norādīja, ka tik nozīmīgām celtnēm jābūt pilnībā pieejamām ikvienam cilvēkam, tomēr kādas ēkas izmantošanas apzināta apturēšana noteikti neesot atbalstāma, īpaši tādēļ, ka arī pašreiz tiek nodrošināta iekļūšana ēkā un tuvākajā laikā šīs iespējas plānots uzlabot.

Savukārt organizācijas Sustento valdes priekšsēdētāja Gunta Anča norādīja, ka pirms kāpņu rekonstrukcijas kopā ar valsts kanceleju ir izvērtēti potenciālie risinājumi slīpas uzbrauktuves izveidei pie ēkas galvenās ieejas. Pēc sīkas situācijas izpētes un analīzes tika pieņemts lēmums, ka šāda uzbrauktuves būve nav realizējama, jo tā neatrisina jautājumu par iekļūšanu Valsts kancelejā. Tādēļ kopīgi tika pieņemts lēmums neveidot uzbrauktuvi pie galvenās ieejas, taču koncentrēt laika un finanšu resursus, lai izveidotu pieejamu ieeju pie Augstākās tiesas Elizabetes ielas pusē, kā arī plānotajā iedzīvotāju informācijas centrā.

Valdības nama kāpņu atjaunošana sākās pagājušā gada rudenī, un tās ekspluatācijā vajadzēja nodot jau februāra vidū, taču joprojām iekļūšana valdībā ir iespējama caur Augstāko tiesu.

Jaunākais izdevums