Būvmateriālu tirgotājs: 110 kvadrātmetrus lielu māju var uzbūvēt par 72 000 eiro

2015. gada 28. septembris plkst. 15:47
Sadaļa: Viedokļi
Dalies ar šo rakstu

Pēc veikalu tīkla K-rauta projektu vadītāja Viestura Praulīša aprēķiniem, 110 kvadrātmetrus lielu māju pusgadā varot uzbūvēt par aptuveni 72 000 eiro. Pēc viņa domām, gatavu māju cenas bieži vien ir pārāk augstas.

Pilnībā visu jaunbūvei nepieciešamo iespējams noskaidrot, tikai jau strādājot ar konkrēto projektu, tomēr galvenās lietas būtu - projekta plānošana un saskaņošana, pamatu, sienu, jumta būvniecība, logu, grīdas, durvju, apkures, apdares un interjera izvēle, viņš pauž.

Saskaņošanas darbu izmaksas var dažādām pašvaldībām atšķirties. Tāpat cenu izmaksas būs lētākas, ja tās namsaimnieks kārtos pats, nevis uzticēs sertificētam būvspeciālistam. Mājas pamatu un sienu konstrukciju izveidošana ir visdārgākā projekta daļa. Tāpat šīs izmaksas ir atkarīgas no materiāla veida, ko nepieciešams pielāgot konkrētajai gruntij un sienu konstrukcijām. Tomēr 110 kvadrātmetrus lielai mājai, iekļaujot darbu, stalažu nomu vidēji sanāktu aptuveni 30 000 eiro.

Otra dārgākā sadaļa - jumta konstrukcijas - izmaksātu aptuveni 9000 eiro (iekļaujot jumta segumu, noteku, vēja kastes un jumta loga izveidi).

Nākamā sadaļa dārdzības ziņā ir apdare, izvēloties sienu apdarei krāsu un flīzes, bet grīdas apdarei laminātu, kā arī ierīkojot trepes, aptuveni jārēķinās ar 6000 tūkstošiem eiro.

Ar aptuveni tādu pašu summu jārēķinās arī par apkures ar malkas katlu, ūdensapgādes, kanalizācijas ierīkošanu. Ierīkojot santehniku divām tualetēm un vienai vannas istabai, izmaksas būtu vismaz 1000 eiro. Aptuveni ar tikpat jārēķinās elektroinstalāciju izveidei un gaismekļu un slēdžu izveidei.

Kopumā šāda veida mājas izveides izmaksas varētu būt aptuveni 60 tūkstoši + PVN jeb 72 tūkstoši eiro, aprēķinājis V. Praulītis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām