Būve

Būvnieks: Tagad atliek gaidīt

Ingrīda Drazdovska, 03.05.2016

Guntis Rāvis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2016.gads būvniecībā sācies ar apjomu kritumu; gaidot uz Eiropas Savienības līdzfinansēto programmu īstenošanu, cīņa par pasūtījumiem saasinās, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Jau šo gadu sākot, būvuzņēmēji bija piesardzīgi un pat pesimistiski, paredzot gan būvdarbu apjomu kritumu, gan darbaspēka aizplūšanu. Tik tiešām, vismaz šā gada pirmais ceturksnis nav spožs. Ziņojot par iekšzemes kopprodukta (IKP) apjomu pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem (ātro novērtējumu), Centrālās statistikas pārvalde akcentēja, ka 2016. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2015. gada attiecīgo periodu, tas ir pieaudzis par 1,3 %. Taču būvniecības nozarē vērojams kritums par 22 %.

Starp atsevišķiem lielajiem projektiem, kas tiek īstenoti vēl par iepriekšējā Eiropas Savienības (ES) plānošanas perioda finanšu līdzekļiem, var pieminēt P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecību, ko veic SIA Skonto būve un SIA Re&Re veidotā pilnsabiedrība SBRE. Kopējās izmaksas ir vairāk nekā 86 milj. eiro. Savukārt citiem lielajiem projektiem punkts pielikts jau pērn un tikai pamazām tiek atvērtas pašreizējā ES plānošanas perioda programmas, sludināti konkursi, līdz ar to šogad aktīva šo līdzekļu apguve nav sagaidāma, privātā sektora pasūtījumu patlaban arī nav daudz.

«Iepriekšējā periods ir beidzies, visi objekti nodoti, tagad atliek gaidīt, kad sāksies jaunā periodā finansējuma apgūšana. Valsts institūciju birokrātija ir iekavējusi šo procesu, mājas darbi nav izpildīti, dokumentāciju sagatavošana iekavēta, līdz ar to, tas smagi atsauksies uz nozari, tāpat kā uz daudzām citām saistītām jomām,» komentē Guntis Rāvis, Skonto būve padomes priekšsēdētājs.

Visu rakstu Noturēties līdz lielprojektiem lasiet 3. maija laikrakstā Dienas Bizness.