CAA: lidot var tiklīdz bojātā daļa ir nomainīta

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 03. decembris plkst. 10:23

Ar lidmašīnu, kurai konstatēts defekts, lidot var tiklīdz bojātā daļa ir atklāta un nomainīta. Mājas lidostā, kur ir pieejamas rezerves daļas un inženiertehniskais personāls – šādus defektus var novērst ātri, pat dažu stundu laikā, DB pastāstīja Civilās aviācijas administrācijas (CAA) speciālisti.

Jāatgādina, ka oktobra beigās airBaltic reisa BT601 Rīga-Brisele lidmašīna Bombardier Q400 NextGen veica iepriekš neplānotu nosēšanos Rīgas lidostā, jo radušies traucējumi salona spiediena režīmā.

CAA norāda, ka katram gaisa kuģim airBaltic flotē tiek veikta pienācīga un ražotāja standartiem atbilstoša tehniskā apkope. Neraugoties uz to, lidmašīnas ir sarežģīti mehānismi, arī salīdzinoši jauniem gaisa kuģiem var rasties tehniskas problēmas,
Viņi norāda, ka spiediena nodrošināšanas sistēma  ir pietiekami sarežģīta un sastāv no ļoti daudziem elementiem. Galvenā tās funkcija ir nodrošināt pasažieru komfortu - siltumu un pietiekamu skābekļa daudzumu, ilgstoši lidojot lielā augstumā. Tiešā veidā salona spiediena sistēmas atteice neapdraudot lidojuma izpildes drošību, jo gaisa kuģa piloti ir apmācīti, lai spētu laicīgi identificēt sistēmu atteices.