Capital pēta iespējas planšetdatoru segmentā

2013. gada 30. aprīlis plkst. 7:55
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas datortehnikas uzņēmums Capital šo gadu plāno noslēgt ar līdzīgu apgrozījumu kā pērn – 16 milj. Ls apmērā.

Šobrīd Capital darbojas visos tirgus segmentos – uzņēmuma klienti ir valsts un pašvaldību iestādes, privātie uzņēmumi, uzņēmums ir pārstāvēts arī mazumtirdzniecības sektorā. Šogad Capital plāno palielināt korporatīvo klientu apkalpošanas un mazumtirdzniecības nodaļu apgrozījumu.

Capital jau septiņus gadus Latvijā ražo portatīvos datorus Gauja, un šajā laikā produktam ir izveidojies stabils klientu loks. Aizvien vairāk patērētāju stacionāro datoru vietā izvēlas portatīvo datoru, taču portatīvo datoru lietošanu dažkārt aizstāj ar planšetdatoru.

«Turpinoties tehnoloģiju attīstībai, portatīvie datori kļūs plānāki un vieglāki jeb mobilāki. Savu vietu aktīvi sāk iekarot arī tā saucamie UltraBook jeb īpaši viegli portatīvie datori. Plašu pielietojumu mājsaimniecībās ieguvuši arī planšetdatori. Lai arī tie nespēj pilnībā aizvietot portatīvo datoru, tomēr vairākas sociālās saziņas, izklaides un interneta pārlūkošanas darbības patērētāji sākuši veikt ar planšetdatoriem,» klāstīja I. Šulcs.

Jāņem vērā, ka pašlaik Capital izvērtē domu par vietējā planšetdatora izveidi. «Esam vēl tirgus izpētes procesā un nevaram nedz apgalvot, nedz noliegt to, ka nākotnē varētu parādīties Capital planšetdatori,» pamatoja I. Šulcs.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām