Finanses

Capitalia klienta maksātnespēja radījusi zaudējumus 35 tūkstošu eiro vērtībā

Žanete Hāka, 31.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2016. gada pirmajā trešajā ceturksnī koncerns Capitalia kāpināja apgrozījumu, kas sasniedza 662,06 tūkstošus eiro, nodrošinot pieaugumu par 54% salīdzinot ar iepriekšējo pārskata gadu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Finanšu periodu uzņēmums noslēdza ar nelieliem zaudējumiem un 2,922 miljonu eiro kopējo aktīvu apmēru. Pārskata ceturkšņa laikā uzņēmums koncentrēja darbību uz kopējā kredītportfeļa izaugsmi un sagatavošanās darbiem, lai uzlabotu kompānijas darbības efektivitāti un rentabilitāti.

Uzņēmums šajā ceturksnī nespēja sasniegt mērķi un nodrošināt darbības peļņu pamatā divu apstākļu rezultātā. « Pirmkārt, lai nodrošinātu uzsākto izaugsmes tempu mēs eksperimentējam (un dažkārt kļūdamies) ar dažādām reklāmas un klientu piesaistes stratēģijām. Tāpat vairākas vienreizējas izmaksas ir saistītas ar darbības uzsākšanu Igaunijas tirgu. Izaugsme, kā izrādās, maksā. Otrkārt, mēs šogad piedzīvojām lielāka Latvijas klienta maksātnespēju, kuras rezultātā mūsu zaudējumi no šī viena darījuma var sasniegt EUR 35 tūkstošus. Neskatoties uz mūsu rūpīgi atstrādāto kredītu izvērtēšanas politiku, vēloties strādāt ar lielākiem un atpazīstamākiem uzņēmumiem, mēs esam (šajā gadījumā) pievēruši acis uz vairākiem brīdinājuma karogiem. Lieki teikt, ka esam kārtējo reizi pārskatījuši mūsu lēmumu pieņemšanas procesu, lai šādas kļūdas nākotnē neatkārtotos,» skaidro uzņēmums.

Kompānija palielinājusi pamatkapitālu līdz 500 tūkstošiem eiro, kā arī gatavojas jaunu nodrošinātu un arī nenodrošinātu obligāciju izlaišanai. Capitalia mērķis ir noslēgt 2016. gada darbību ar peļņu un mērķēt uz 1 miljona eiro apgrozījuma sasniegšanu.

Capitalia ir vadošais nebanku finansējuma sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Capitalia ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 1000 uzņēmumiem, ieguldot vairāk nekā EUR 20 miljonus kompāniju attīstībā.