Cauri visai Rīgai ar vienu uzlādi 

Pilsētas ceļiem paredzētais Segway elektriskais skrejritenis Ninebot KickScooter ES4 ar diviem akumulatoriem spēj nobraukt vismaz 35 kilometrus

Jānis Vēvers, 2019. gada 29. jūlijs plkst. 13:19

Elektriskie skrejriteņi šovasar gluži neplunčājas sabiedrības mīlestības jūrā. Ceļu satiksmes organizētāji nespēj tiem ierādīt adekvātu vietu kopējā satiksmē, tādēļ nākas lavierēt starp kājāmgājējiem, riteņbraucējiem un automašīnām, izpelnoties lamas no visiem. Tas gan netraucē skrejriteņu pūlim ar katru mēnesi pieņemties augumā, ko neapšaubāmi veicina aizvien labāki braucamie. Jaunu modeli nesen sarūpējis arī pazīstamais ražotājs Segway, laižot tirdzniecībā Ninebot Kick- Scooter ES4. Tas būtībā ir Ninebot ES2, vienīgi ar papildu akumulatoru.

Dizains

Ninebot ES4 no malas izskatās diezgan «plāns», jo tam zem stāvēšanas platformas nav akumulatora, kā tas ir dažiem konkurentiem. Līdz ar to platforma ir tikai pāris centimetru bieza. Arī riteņi ir nelieli, taču ar pildītām, cietām gumijas riepām. Masīvākā detaļa ir apaļais stūres kāts, pie kura piestiprināta baterija un augšpusē arī neliels ekrāns ar braukšanas ātruma un akumulatora rādījumiem. Kopā viss braucamrīks sver 14 kilogramus. It kā viegli, tomēr konstruktors kaut ko nav līdz galam izskaitļojis. Kad stūres kātu pieloka pie platformas un nostiprina aiz dubļusargā iestrādātā āķa, Ninebot pārnēsāšana kļūst pagalam neērta. Tieši uz līdzsvara punkta uzstiprināts platais ārējais akumulators, kas galīgi nav ērts rokturis. Savukārt satverot kātu virs vai zem tā, metru garais nesamais sasveras un sāpīgi lauž plaukstu. Var, protams, aizbildināties, ka to var vilkt uz vienas riepas aiz stūres, kā rādīts reklāmas materiālos, bet pamēģiniet tādā veidā uznest skrejriteni uz dzīvokli vai biroju pa kāpnēm. Lifta diemžēl visās ēkās nav. Tādēļ atliek radināties ņemt nost akumulatoru. Otra mulsinošā lieta ir stūres kāta ļodzīšanās apakšējā stiprinājuma vietā. Braucot pārņem sajūta, ka kāts viegli kustas, kaut visas četras skrūves apakšā ir cieši pieskrūvētas. Nav diez ko omulīgi iedomāties, kas notiktu, ja stūre pie maksimāla ātruma atteiktu klausīt.

Pie labajām lietām jāmin spožās LED gaismas priekšā, aizmugurē un platformas sānos. Visas ir gaišas un naktī ne vien labi apspīdina ceļu, bet padara skrej- riteni redzamu citiem satiksmes dalībniekiem. Īpaši labi izskatās sānu apgaismojums, kas zem Ninebot veido tādu kā gaismas mākoni.

Braukšana

Salīdzinājumā ar pavasarī DB rīcībā pabijušo Xiaomi M365, brauciens ar Ninebot ir «cietāks». Pa gludu asfaltu tas pat ir patīkami, taču tikko ceļā parādās plaisas, bedrītes, izcēlumi vai flīžu salaiduma vietas, skrejritenis kratās tā, it kā pannā šļūktu lejup pa kāpnēm. Amortizācija ir vāja. Līdz ar to brauciens pa grants ceļiem izvēršas par pārbaudījumu ķermeņa izturībai.

300 vatu dzinējs ir straujš. Atliek spēcīgāk uzspiest akseleratora svirai, un Ninebot jau metas uz priekšu. Uz smilšu ceļa tā priekšējais, velkošais ritenis mēdz spolēt, tiklīdz saķere ar zemi pavājinās. Vedot pa taisnu ceļu 90 kilogramu smagu pasažieri, skrejritenis ātri attīsta ātrumu līdz 27–29 kilometriem stundā un to notur. Pa nogāzēm uz leju tas var ieripoties pat pāri 30 km/h, bet augšup ceļā pakāpeniski zaudē ātrumu. Diemžēl arī šim spēkratam 20–30 metru garš stāvāks paugurs ir nepārvarams šķērslis. Ieskrienoties maksimālā ātrumā un dodoties augšup aptuveni 30 grādu leņķī, Ninebot jau pirmajos desmit metros paliek gurdens un drīz vien apstājas.

Izmantojot Segway-Ninebot mobilo lietotni, var aktivizēt kruīza kontroli un mainīt gaismas krāsu platformas apakšā. Kruīza kontrole ir noderīgs risinājums. Nospiežot akseleratora mēlīti vajadzīgajā ātrumā un paturot to dažas sekundes, braucamais nopīkstas un iestāda izvēlēto ātrumu. Pirkstu no akseleratora var noņemt un koncentrēties tikai uz stūrēšanu.

Pārsteidzošākais risinājums šajā ierīcē, šķiet, ir bremzes. Tām izmantots nevis no velosipēda aizgūtais rokturis, bet gan tāda pati svira kā akseleratoram. Proti, bremzēšanai neliela mēlīte stūres kreisajā pusē jāvirza lejup. Jāatzīst, ka sākotnēji pie šāda mehānisma ir grūti pierast. Adaptēšanos atvieglo vien tas, ka bremzes nav asas un, pat ātri spiežot mēlīti, riska lidot pāri stūrei faktiski nav.

Akumulators

Ninebot ES4 ir divi akumulatori. Viens ir iestrādāts korpusā, bet otrs atrodas ārpusē. Lai cik ļoti tas traucētu pārnēsāt ierīci, papildu akumulators gādā, lai no skrejriteņa būtu jānokāpj pēc iespējas retāk. Ražotājs sola, ka ar abiem akumulatoriem var nobraukt aptuveni 45 kilometrus. Mūsu izmēģinājumos, kas ietvēra ne vien gludas pilsētas ietves, bet arī paugurainu reljefu un dažādu ceļa segumu, ar vienu uzlādi izdevās noripināties ap 30–35 kilometriem. Elektrības patēriņš tieši saistīts ar braukšanas tempu. Ja garu ceļu bez pārtraukumiem veic maksimālā ātrumā, krājumi izsīkst ātrāk, nekā vairākos īsos braucienos vidējā ātrumā laipojot starp gājējiem. Ne velti ražotājs paredzējis noteikt ātrumu ierobežojuma režīmu, kas palīdz taupīt enerģiju. Ja skrejriteni paredzēts izmantot garākiem braucieniem, ir vērts par nepilniem 200 eiro iegādāties rezerves akumulatoru, ko brauciena laikā nomainīt un pagarināt ceļu par vēl aptuveni 20 kilometriem.

Taču visu bateriju uzlāde nebūs ātra. Abu oriģinālo akumulatoru «piebarošana» paņem vairāk nekā septiņas stundas.

Informācija par braucienu

Ninebot ES4 uz stūres uzstādīts neliels, apaļš LED displejs, kurā tiek rādīts braukšanas ātrums un akumulatora stāvoklis. Tas sastāv no piecām svītrām. Pēdējā svītra braukšanas laikā mirgo, līdz nodziest. Tā pamazām nozūd visas piecas, visai precīzi lietotājam parādot, kad brauciens būs galā. Uzlādes laikā ekrānā redzams, par cik procentiem baterija jau piepildīta. Neko citu ekrāns nerāda un nedod iespējas mainīt uzstādījumus. Tas viss jādara mobilajā lietotnē, kas ātri atrod tuvumā esošo ierīci un savienojas ar to.

Gala vērtējums

Segway Ninebot ES4 ir primāri gludām pilsētas ietvēm paredzēts skrejritenis. Pilsētvidē tas jūtas kā zivs ūdenī un sniedz iespēju nobraukt lielus attālumus ar vienu uzlādi. Taču braukšana pa nelīdzeniem ceļiem vājās amortizācijas un pildīto riepu dēļ nav komfortabla, un tam arī nepietiek jaudas, lai pieaugušo uzvestu stāvākā paugurā. Savukārt nepārdomāti novietotais ārējais akumulators padara braucamrīka pārnēsāšanu apgrūtinošu.

Segway Ninebot KickScooter ES4

Plusi

+ Ar vienu uzlādi nobrauc vismaz 35 km

+ Iemontēts LED displejs

+ Var uzstādīt kruīza kontroli

Mīnusi

- Vāja amortizācija pa nelīdzeniem ceļiem

- Nepārdomāti novietots ārējais

akumulators

- Pietrūkst jaudas uzbraukšanai

pauguros

Cena ap 630 eiro

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2019. gada 27. maijs plkst. 12:27

Augot elektrisko skūteru pieprasījumam, vairāki autoražotāji pēdējā laikā pievērsušies elektrisko...

2019. gada 07. maijs plkst. 9:32

Negadījumu skaita pieauguma dēļ Francija no septembra aizliegs ar elektriskajiem skūteriem pārvietoties...

2010. gada 27. septembris plkst. 14:43

Divriteņu transportlīdzeklim Segway nobraucot no klints un iekrītot upē, miris Džimijs Heseldens...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2019. gada 29. jūlijs plkst. 8:16

Līdz ar to, ka attīstās jaunuzņēmumu darbība, pieaug arī interese par studiju...

2019. gada 26. jūlijs plkst. 15:27

Darbinieku skaits Igaunijas jaunuzņēmumā «Veriff» audzis 17 reizes. Ja pirms gada uzņēmums...

2019. gada 26. jūlijs plkst. 10:41

Mobilo sakaru operatori pirmos 5G tālruņus plāno piedāvāt tuvāko mēnešu laikā, pastāstīja...

2019. gada 26. jūlijs plkst. 10:20

Krievijas integrēto shēmu ražošanas rūpnīcu Mikron izveidojušas kompānijas Rusnano un Mikron,...

2019. gada 25. jūlijs plkst. 10:15

Dienvidkorejas elektronikas kompānija «Samsung» ceturtdien paziņoja, ka septembrī tirgū laidīs...

2019. gada 25. jūlijs plkst. 7:41

DJI industriālais drons Mavic 2 Enterprise DUAL prot ne vien fotografēt, bet...

2019. gada 24. jūlijs plkst. 11:51

Turpmāk Garmin produkciju Baltijas valstīs izplatīs pārstāvis Polijā - Garmin Polska Sp. z o.o....

2019. gada 24. jūlijs plkst. 11:13

Tehnoloģiju uzņēmuma LG Electronics (LG) šā gada AI televizoru modeļos būs pieejams...

2019. gada 23. jūlijs plkst. 14:59

Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja «Huawei» meitasuzņēmums Čehijā tiek turēts...

2019. gada 23. jūlijs plkst. 12:36

Par spīti tehnoloģiju uzņēmuma «Huawei» globālajai krīzei un tai sekojošajam tirgus satricinājumam,...