Čečenu līderis Daugavpilī saimniekos oficiāli

2011. gada 04. janvāris plkst. 12:00
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Decembra beigās LMT līdervienības Skonto un citu uzņēmumu līdzīpašnieks, čečenu kopienas līderis Latvijā Bislans Abdulmuslimovs nodibinājis jaunu uzņēmumu SIA Daugavpils gaļas kombināts. Kā liecina Komercreģistra informācija, jaunais uzņēmums reģistrēts 28. decembrī un tā valdes priekšsēdētājs ir Bislans Abdulmuslimovs, kurš ir arī Rēzeknes gaļas kombināta (RGK) līdzīpašnieks, viņam pieder arī 99,06 % Skonto un daļas citos uzņēmumos.

Par valdes locekli jaunajā uzņēmumā kļuvis otrs RGK līdzīpašnieks Guntis Piteronoks. Jaunā uzņēmuma parakstītais un apmaksātais pamatkapitāls ir 2 000 Ls. DB jau ziņoja, ka RGK Daugavpils gaļas kombinātā sāka saimniekot pagājuša gada 7. jūnijā. Iepriekš uzņēmumā strādāja igauņu SIA Uvic, kas bija iegādājies Daugavpils gaļas kombinātu R, ieguldot 1,5 miljonus Ls, taču pēc PVD pārbaudēm, kuru laikā tika atklātas nepilnības, ražotne tika slēgta. Uvic īpašnieks Aleksandrs Mušarovs toreiz sarunā ar DB norādīja, ka viņi no tirgus ir izspiesti.

RGK oficiālā paziņojumā jūnijā norādīja, ka uz Daugavpils gaļas kombināta R maksātnespējas procesa laiku tas noslēdzis nomas līgumu par tā telpu un iekārtu īri ar mērķi tās iegādāties, lai attīstītu un paplašinātu RGK ražošanu un realizāciju. Uvic īpašnieks notikušo nosauca par iepriekš saplānotu tehnisku vienošanos starp ieinteresētajām pusēm, atzīstot, ka lēmums par to pieņemts bez Uvic ziņas laikā, kad pavasarī Daugavpilī viesojušies augsta līmeņa amatpersonas no Rīgas – turklāt vietējā prese to plaši atspoguļojusi. A. Mušarovs arī domā, ka martā notikusī PVD pārbaude, kuras laikā uzņēmumā atklātas nepilnības, bijusi speciāli organizēta. Pēc tam uzņēmums uz laiku slēgts. Uvic vadītājs uzskata, ka Igaunijā nekas tamlīdzīgs nebūtu iedomājams.

Jāatgādina, ka Uvic Latvijas tirgū ienāca 2008. gada sākumā, lolojot ambiciozus plānus. Kopējās investīcijas Daugavpils uzņēmumā bija aptuveni 1,5 miljoni latu, kurus A. Mušarovs uzskata par zaudētiem. Uvic ražošanu jau pārcēlis uz Igauniju, kur apjomus pamazām plāno audzēt. Jāatgādina, ka RGK jau saņēmis atļauju gaļas eksportam uz Krieviju. Tāpat ziņots, ka RGK līdzīpašnieks Bislans Abdulmuslimovs kopā ar Valsts prezidenta ārštata padomnieku Vasiliju Meļņiku nodibinājis uzņēmumu Baltijas marka. Tā mērķis ir nodarboties ar lauksaimniecību - ražošanu, pārstrādi un tirdzniecību - un uzņēmums iecerējis apvienot trīs Baltijas valstu pārtikas uzņēmumus. Baltijas marku konsultē bijušais PVD ģenerāldirektors un aizsardzības ministrs Vinets Veldre.

Raidījums Nekā Personīga oktobra beigās ziņoja par Drošības policijas pārbaudēm, vai starpnieks iespējamā darījumā starp partiju Visu Latvijai! un čečenu kopienu nav bijušais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons, kurš cita starpā atzina – Abdulmuslimovs naudu partijai neesot devis, taču nenoliedza, ka to varētu darīt. Viņš no sirds atbalstot Visu Latvijai! un ar noziedzību saistīts vairs neesot.

 

Dalies ar šo rakstu