Ceļojumu apdrošināšana var sadārdzināties 

Tuvākajā laikā ceļojumu apdrošināšanas cenas varētu pieaugt, ņemot vērā, ka tiek plānots ieviest Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par kompleksiem ceļojumiem un saistītiem ceļojumu pakalpojumiem, preses konferencē informēja AAS Gjensidige Baltic Baltijas personu apdrošināšanas nodaļas vadītāja Ludmila Ščegoļeva.

Žanete Hāka, 17.6.2015

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Šī direktīva nosaka ne vien pasākumus cīņai ar ēnu ekonomiku, padarot caurspīdīgāku ceļojuma aģentūru darbu, bet arī nosaka virkni prasību ceļojumu apdrošināšanas jomā.

Direktīva nosaka, ka turpmāk apdrošinātāji, pārdodot ceļojumu apdrošināšanas polisi, nevarēs izmantot cenas noteikšanai vairākus faktorus – klienta vecumu, hronisko slimību esamību, to, ka sieviete ir stāvoklī, kā arī citus faktorus, kas līdz šim varēja ietekmēt cenu – vieniem to palielinot un citiem – samazinot.

Patlaban vienkāršākā ceļošanas polise maksā aptuveni 0,55-0,68 eiro dienā – tajā ietilpst ārstēšanās un repatriācijas izdevumi, savukārt ar plašāku segumu var būt daži eiro.

Kā liecina Latvijas apdrošinātāju asociācijas dati, šā gada pirmajā ceturksnī ceļojumu apdrošināšanas prēmiju apjoms audzis par 7,2%, ko var skaidrot ar to, ka cilvēki vairāk ceļo, norāda L. Ščegoļeva. Bet augušas arī izmaksas – par 15,8% gadā.