Ceļu uzturētājs atlīdzina automašīnai radītos bojājumus

2006. gada 09. novembris plkst. 14:12

BTA apdrošināšanas akciju sabiedrība ir saņēmusi pirmo atlīdzību no ceļu uzturētāja par zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, kas radušies bedres dēļ, db.lv informēja BTA pārstāve Kristīne Kalniņa.

Pirmais ceļu uzturētājs, kas sedzis zaudējumus par bedres dēļ notikušo satiksmes negadījumu, ir SIA Valmieras komunālā saimniecība. Ceļu uzturētājs labprātīgi atmaksājis zaudējumus pēc saņemtās pretenzijas vēstules, negaidot tiesas procesu.

Atlīdzība samaksāta par negadījumu, kas noticis 30.martā Valmierā, kad automašīnai Volkswagen Vento, iebraucot bedrē uz ceļa, tika bojāta priekšējā labā riepa un disks.

Patlaban juridiskā biroja AB grupa izskatīšanā atrodas 95 KASKO Bedres lietas, tiesvedība ir uzsākta trijos gadījumos, un tuvāko mēnešu laikā gaidāmi tiesas rezultāti.

Kopumā kopš KASKO Bedres projekta uzsākšanas ir izrakstītas gandrīz 16 000 KASKO Bedres polises, BTA atlīdzību apdrošināšanas departamentā ir pieteikti 119 apdrošināšanas gadījumi, un 113 gadījumos jeb 95% gadījumu ir izmaksāta atlīdzība. Maksimālā izmaksātā atlīdzības summa par KASKO Bedres gadījumu ir bijusi Ls 1000 par gadījumu Liepājā. Vidējā atlīdzības summa ir Ls 82.

Projektu KASKO Bedres BTA un Aivara Borovkova juridiskais birojs AB grupa uzsāka šā gada 15.martā.