Tirdzniecība un pakalpojumi

Cento veikali mainīs zīmolu uz IKI

Sandra Dieziņa, 29.12.2011

Jaunākais izdevums

Veikalu tīkla IKI attīstībai Latvijā 2012. gadā plānots dubultot investīciju apjomu, ieguldot aptuveni trīs miljonus latu jaunu veikalu atvēršanā un esošo veikalu efektivitātes paaugstināšanā.

SIA Palink rīkotājdirektore Dace Zundure informē, ka nākamgad plānots atvērt jaunus IKI veikalus, bet jau gada pirmajā pusē vairāk nekā 15 Cento veikali visā Latvijā tiks pārveidoti par IKI zīmola veikaliem. Viņa sola, ka veikalu pārveide nodrošinās pircējiem plašākas izvēles iespējas un atlaižu un lojalitātes programmas.

Vērtējot 2011.gadu mazumtirdzniecībā, SIA Palink novērojumi liecina, ka to var dalīt divos posmos - gada sākums, kas atnāca ar patērētāju optimisma un arī mazumtirdzniecības kopējā apjoma palielināšanos, taču, tuvojoties gada nogalei, samazinājās gan viens, gan otrs. «Pašreizējā situācija rāda, ka patērētāju noskaņojumā atgriezusies piesardzība un būtisku daļu pirkuma groza sastāda akcijas produkti,» komentē IKI mārketinga vadītājs Raimonds Janševskis.

Uzņēmuma vadība 2011. gadu vērtē kā izaicinājumu pilnu, tomēr pozitīvu. «SIA Palink šis gads bijis veiksmīgs, uzņēmumam ir izdevies nostabilizēt savu pozīciju tirgū, kā arī palielināt gan apgrozījumu, gan pircēju skaitu. Esam veikuši piecu veikalu rekonstrukcijas Rīgā un reģionos. Sekmīgi īstenota un sevi attaisnojusi otra lielākā IKI veikala atvēršana Daugavpils centrā, tirdzniecības parkā Solo, savukārt, Olainē un Kuldīgā divi Cento veikali pārveidoti par IKI formāta veikaliem,klāsta SIA Palink rīkotājdirektore Dace Zundure.

Pagaidām gan nav iespējams sniegt 2011.gada uzņēmuma apgrozījuma rādītājus, tomēr šobrīd var prognozēt, ka apgrozījums būs lielāks nekā 2010. gadā, kas bija 73 miljoni latu. Apgrozījuma pieaugums veidojies gan pateicoties jaunu veikalu atvēršanai un sortimenta uzlabošanai, gan spējai saviem pircējiem nodrošināt arvien izdevīgākus cenu piedāvājumus. Veikalu tīkli IKI šogad bija pirmie no pārtikas mazumtirdzniecības tīkliem, kas piedāvāja naudas izmaksas pakalpojumu - iespēju no maksājumu kartes izņemt skaidru naudu veikala kasē. Šobrīd pircēji to novērtējuši ļoti atzinīgi un pieaug gan naudas izmaksas transakciju skaits veikalos, gan arī izņemtās summas. Četru mēnešu laikā, kopš IKI veikalos pieejams skaidras naudas izmaksas pakalpojums, skaidrā naudā izņemti vairāk nekā 33 000 latu.

Par būtisku sasniegumu uzņēmuma darbībā Palink atzīmē Uzņēmumu Reputācijas Top 2011 rezultātus. Tajā Palink atzīts par uzņēmumu ar straujāko reputācijas kāpumu. Savukārt, 2010. gada Uzņēmumu TOP 500 iegūta 35. vieta, kas ir ievērojams kāpums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Palink noslēdzis 17 Cento veikalu pārveidi par IKI

Gunta Kursiša, 28.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Palink noslēgusi visā Latvijā sākto Cento veikalu pārveidi par IKI zīmola veikaliem, kas ir daļa no trīs miljonus plānotajām investīcijām IKI veikalu attīstībā.

«Šogad IKI veikalu attīstībā kopumā plānojam investēt trīs miljonus latu, un daļa no šīs summas ir ieguldīta arī Cento veikalu pārveidē par IKI zīmola veikaliem,» norāda Dace Zundure, uzņēmuma rīkotājdirektore.

Pēc 17 Cento veikalu pārveides par IKI veikaliem kopumā Latvijā tagad ir 51 IKI zīmola veikals.

SIA Palink rīkotājdirektore Dace Zundure piebilst, ka veikalos tiks saglabāts līdzšinējais Cento produktu līnijas sortiments ar tam atbilstošo cenu līmeni.

Cento veikalu pārveide Latvijā ilga līdz 23. maijam, bet katra veikala rekonstrukcija aizņēma aptuveni četras dienas. Pēc rekonstrukcijas par IKI veikaliem kļuvuši līdzšinējie Cento veikali Valmierā, Ventspilī, Jelgavā, Kārsavā, Rūjienā, Ludzā, Iecavā, Viļānos, Daugavpilī un Rīgā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Latvijā visus Cento veikalus pārveidos par IKI zīmola veikaliem

Ritvars Bīders, 16.04.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Palink aprīlī ir uzsākusi 17 Cento veikalu visā Latvijā pārveidi par IKI zīmola veikaliem. Veikalu tīkla IKI attīstībā uzņēmums 2012. gadā Latvijā plāno ieguldīt trīs miljonus latu.

Pēc Cento veikalu pārveides Latvijā kopumā būs 51 IKI veikals.

SIA Palink rīkotājdirektore Dace Zundure uzsver, ka jaunajos IKI veikalos tiks saglabāts līdzšinējais Cento produktu līnijas sortiments ar tam atbilstošo cenu līmeni, kā arī tas tiks papildināts, piedāvājot plašāku preču sortimentu.

Cento veikalu rekonstrukcija Latvijas pilsētās notiks līdz 23. maijam, katra veikala rekonstrukciju veicot aptuveni četru dienu laikā. Pēc rekonstrukcijas par IKI kļūs līdzšinējie Cento veikali Valmierā, Ventspilī, Jelgavā, Kārsavā, Rūjienā, Ludzā, Iecavā, Viļānos, Daugavpilī un Rīgā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Papildināts - Rimi par 213 miljoniem nopērk Lietuvas pārtikas preču mazumtirdzniecības ķēdi IKI

Lelde Petrāne, 23.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ICA Gruppen ir parakstījusi vienošanos, saskaņā ar kuru tā pārņem UAB Palink, kas pārvalda pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumu IKI. Darījuma vērtība ir 213 miljoni eiro.

IKI iegāde nozīmē, ka ICA Gruppen (Rimi Baltic) kļūs par otru lielāko spēlētāju augošajā Lietuvas pārtikas preču mazumtirdzniecības tirgū. Pirms iegādes darījuma tā ieņem ceturto pozīciju.

«Lietuva ir lielākais tirgus Baltijā, bet arī valsts, kurā Rimi Baltic ir mazākā tirgus daļa. IKI veikalu tīkls ir labs papildinājums Rimi veikalu tīklam. Šis iegādes darījums nesīs labumu Rimi un IKI klientiem un ICA Gruppen akcionāriem,» norāda ICA Gruppen vadītājs Pērs Strombergs (Per Strömberg).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Palink sākusi jauna IKI zīmola veikala būvniecību Rīgā, Prūšu ielā 2. Tādējādi tas būs 52 IKI veikals Latvijā.

Jaunā veikala platība būs 1600 kvadrātmetri, un tas plānots kā tirdzniecības centrs, kurā atradīsies arī citi tirgotāji, tāpat plānots izbūvēt autostāvvietu, iekārtot velosipēdu novietni, blakus veikalam plānota teritorijas labiekārtošana, izbūvējot bruģētus celiņus, izveidojot apstādījumus un izvietojot soliņus.

Jaunā veikala celtniecībā paredzēts investēt apmēram vienu miljonu latu un līdz ar tā atvēršanu nodrošināt jaunas darba vietas.

Veikalu tīkla IKI attīstībā 2012. gadā Latvijā kopumā plānots ieguldīt trīs miljonus latu, un turpmāko piecu gadu laikā UAB Palink plāno Latvijā un Lietuvā investēt kopumā 122 miljonus latu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Palink sola realizēt plānotās trīs miljonu investīcijas, ja atcels maksātnespējas procesu

Ritvars Bīders, 05.03.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja Augstākā tiesa lems par SIA Palink maksātnespējas procesu atcelšanu, SIA Palink investēs plānotos trīs miljonus latu uzņēmuma attīstībā Latvijā 2012.gadā, neskatoties uz to, ka uzņēmuma darbība divus mēnešus ir bijusi apturēta, tā savā paziņojumā norāda SIA Palink.

Db.lv jau ziņoja, ka nākamo piecu gadu laikā Palink plāno Latvijā un Lietuvā ieguldīt 122 miljonus latu, tostarp 2012. gadā Palink plānoja Latvijā ieguldīt ap trīs miljoniem latu, sagaidot investīciju atdevi ilgtermiņā.

«Mēs ar nepacietību gaidām Augstākās tiesas Sentāta lēmumu 7.martā, pēc kura tad ceram turpināt īstenot iesāktos plānus IKI veikalu tīkla attīstībā. Plānojam atvērt divus jaunus Iki veikalus Rīgā un veikt divu jau esošo veikalu rekonstrukciju, bet jau gada pirmajā pusē 17 Cento veikali visā Latvijā tiks pārveidoti par Iki zīmola veikaliem,» norāda SIA Palink rīkotājdirektore Dace Zundure saka.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban par zīmola Mego veikaliem ir pārveidoti 60% Iki veikalu, informē Mego valdes locekle Irēna Hupenija.

Viņa norāda, ka pārējo 40% Iki veikalu pārveide varētu tikt pabeigta apmēram laikā no 1.septembra līdz 15.oktobrim. «Tā mēs plānojām. Investīcijas ir lielas, summas nenosaukšu, tas lai paliek konfidenciāli.»

Tikmēr līdzšinējiem Iki veikala darbiniekiem darbs tika un tiek piedāvāts. Viņiem piedāvāts strādāt uz tiem pašiem darba apmaksas noteikumiem, bet ar Mego politiku un stratēģiju.

«Darbiniekiem viedokļi un attieksme ir dažāda. Proti, dažs grib strādāt ar degsmi, dažam tas nav pieņemami. Kā jau zināt, visā Latvijā ar darba spēku, jo sevišķi tirdzniecībā, ir problēmas. Turklāt sevišķi lielas problēmas ir vasaras sezonas periodā, tā jau ir vairākus gadus. Tāpēc mēs esam priecīgi par katru darbinieku, kurš grib nākt un strādāt mūsu komandā,» skaidro Hupenija.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas uzņēmumu vadības, tirdzniecības un loģistikas pakalpojumu uzņēmums NP Foods Lietuvā panācis vienošanos ar Iki un Cento veikalu operatoru SIA Palink, tādējādi patlaban nav problēmu ar kompānijas produkcijas pieejamību veikalos, norāda NP Foods pārstāve Rita Voronkova.

Pēc viņas teiktā, gada sākumā, kad saistībā ar Palink maksātnespējas procesa sākšanos sarežģījās arī sadarbība ar vietējiem ražotājiem, NP Foods sāka meklēt briestošās problēmas risinājumu. Nedēļas nogalē kompānijas pārstāvji Lietuvā tikās ar Palink vadību un panāca vienošanos, kas nodrošinās NP Foods produktu pieejamību Palink tirdzniecības tīkla veikalos.

Voronkova norādīja, ka tikšanās laikā rastais risinājums nodrošinās NP Foods zīmolu Laima, Selga un Gutta produktu piegādi Latvijas tīklam. Jau nākamajā nedēļā, kopīgi strādājot pie produktu portfeļa precizēšanas, iespējama produktu portfeļa paplašināšana Lietuvas tirgū zīmolam Selga, sacīja NP Foods pārstāve.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

17 «Rimi»un «Iki» veikalus Lietuvā vēlas iegādāties ne tikai Latvijas mazumtirdzniecības tīkla «Mego» īpašnieks «Lenoka», bet vēl divi potenciālie pircēji, vēsta Lietuvas biznesa laikraksts «Verslo žinios», atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

Šo veikalu pārdošanu kā nosacījumu izvirzījusi Lietuvas Konkurences padome, lai «Rimi Lietuva» varētu īstenot darījumu, kurā tas plāno iegādāties mazumtirdzniecības tīklu «Iki».

Avoti teikuši laikrakstam «Verslo žinios», ka pašlaik trim potenciālajiem pircējiem, tostarp «Lenoka», esot vienādas iespējas iegādāties 17 «Rimi» un «Iki» veikalus.

Atsaucoties uz šim avotiem, «Verslo žinios» raksta, ka «Lenoka» par iespēju iegādāties veikalus konkurē ar diviem Lietuvas kapitāla uzņēmumiem, kas pārvalda reģionālos veikalu tīklus, no kuriem viens atrodas Lietuvas centrālajā daļā, bet otrs - ziemeļu daļā. Katrā tīklā ir vairāk nekā desmit veikali.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā neoficiāli avoti Lietuvas ziņu aģentūrai BNS teica, ka 17 «Rimi» un «Iki» veikalus iegādāsies «Lenoka», tomēr ne «Rimi Lietuva», ne «Lenoka» pārstāvji šo informāciju nebija gatavi apstiprināt.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No veikalu tīkli Iki un Cento operatora SIA Palink, kas atzīts par maksātnespējīgu, biroja, iespējams, vakar iznesti vairāki datori un arī skaidra nauda. Savukārt uzņēmuma finanšu direktors, pēc tam, kad viņam nav ļauts iznest dokumentus, tos saplēsis. Norāda SIA Landekss pārstāvis zvērināts advokāts Aldis Gobzems.

Šos apgalvojums gan pilnībā noliedz uzņēmuma pilnvarotā pārstāve Dace Zundere. Viņa skaidro, ka maksātnespējas administratora pārstāvji esot atļāvuši darbiniekiem paņemt savas personīgās mantas, jo uzņēmums pakļāvies tiesas lēmuma prasībām par mantas arestu. Kopumā D.Zundere uzsver, ka pret SIA Palink tiekot vērsta organizēta pretdarbība, un tiesas spriedums esot absurds. Tāpēc uzņēmums vērsies ar protestu Ģenerālprokuratūrā, kā arī plāno vērsties pie Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča.

Savukārt A.Gobzems uzskata ,ka Palink maksātnespējas lieta nav absurds, kā to mēģina pasniegt veikalu tīklu Iki un Cento operators, bet gan loģisks šīs kompānijas darbības rezultāts.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ņemot vērā izskanējušās ziņas par tiesā iesniegto maksātnespējas pieteikumu, Iki un Cento veikalu apsaimniekotājs SIA Palink uzsver, ka maksātnespējas pieteikumā norādītie apgalvojumi ir absurdi un neatbilst patiesībai.

«SIA Palink ir viens no desmit lielākajiem uzņēmumiem Baltijā. Uzņēmumam ir spēcīgi akcionāri, kas nākamo piecu gadu laikā gan Lietuvā, gan Latvijā kopumā uzņēmuma attīstībā paredzējuši investēt 122 miljonus latu. Tas vēlreiz apliecina uzņēmuma maksātspēju un nopietno pozīciju Baltijas tirgū. Mēs iebilstam pret jebkādiem mēģinājumiem nomelnot uzņēmumu, tāpēc izmantosim visus iespējamos tiesiskos līdzekļus, lai panāktu, ka persona, kas iesniegusi pieteikumu par SIA Palink maksātnespēju, atbildētu par savu rīcību un atlīdzinātu visu kaitējumu, kas nodarīts uzņēmumam un tā reputācijai,» norāda Palink rīkotājdirektore Dace Zundure.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mazumtirdzniecības tīklu Mego un Iki darījuma summa varētu būt mērāma 10-25 miljonu eiro apmērā, savas aplēses izteica Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Iepriekš jau vēstīts, ka SIA Mego ir parakstījusi līgumu ar veikalu tīkla Iki operatoru SIA Palink par 100% Palink kapitāla daļu pirkšanu, kā rezultātā par Palink īpašnieku kļūst Mego.

Danusēvičs uzskata, ka tīklu apvienošana palielinās Mego konkurētspēju un apvienotais tirgotājs varēs veiksmīgāk konkurēt ar starptautiskajiem tīkliem Maxima un Rimi, kas patlaban dominē Latvijas mazumtirdzniecības tirgū.

Tāpēc viņš šo darījumu kopumā vērtē atzinīgi. «Tas ir pozitīvi, ka nacionālie tirgotāji rod iespēju attīstīties, un šis darījums ir pirmā reize, kad kāds nozīmīgs Latvijas tirgotājs nopērk ārzemju tirgotāju.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Speciālisti aicina pircējus būt vērīgiem un vairāk laika veltīt preču piedāvājuma izpētei un cenu salīdzināšanai, jo nereti vienā veikalā kāda prece bez akcijas ir lētāka nekā citā akcijas laikā ar atlaidi.»

To apliecina arī laikraksta Diena veiktā cenu izpēte.

Tā kā neracionālo pirkumu saraksta augšgalā ir tieši pārtikas produkti, Diena izvēlējusies piecus ikdienā bieži pirktus pārtikas produktus un salīdzinājusi to cenas piecos lielveikalos. Hipotēze apstiprinājusies - piemēram, Laimas šokolāde Maxima bez atlaides pašreiz tiešām nopērkama krietni lētāk nekā Betā ar atlaidi.

Laimas piena šokolāde ar piparkūku gabaliņiem (100g):

Rimi 0,79 (bez atl.)

IKI 0,79 (bez atl.)

Maxima XX 0,64 (bez atl.)

Supernetto 0,64 (bez atl.)

Beta 0,79 (akcija)

Lido vārīta desa Ekstra (440 g):

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Darījuma, kurā Rimi Lietuvā plāno iegādāties Iki, pabeigšana var aizkavēties

LETA/BNS, 09.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Darījuma, kurā «Rimi» Lietuvā plāno iegādāties mazumtirdzniecības tīklu «Iki», pabeigšana var aizkavēties, paziņojis «Rimi» īpašnieka Zviedrijas koncerna «ICA Gruppen» vadītājs Pērs Strembergs.

Ziņu aģentūra «Reuters» vēsta, ka Strembergs investoriem un žurnālistiem teicis, ka darījums varētu tikt pabeigts šā gada otrajā ceturksnī.

Iepriekš tika plānots, ka «Rimi Lietuva» pabeigs veikalu tīklu «Iki» pārvaldošā uzņēmuma «Palink» iegādi šā gada pirmajā ceturksnī.

Lietuvas ziņu aģentūra BNS no neoficiāliem avotiem uzzinājusi, ka uzņēmumam «Rimi Lietuva» līdz šim nav izdevies atrast pircējus 17 «Iki» veikaliem, kas tam jāizdara atbilstoši Lietuvas Konkurences padomes lēmumam.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada oktobrī Lietuvas Konkurences padome atļāva Zviedrijas kompānijas «ICA Gruppen» kontrolētajam mazumtirgotājam «Rimi Lietuva» iegādāties no Vācijas «Rewe Group» un citiem akcionāriem uzņēmumu «Palink», kam pieder mazumtirdzniecības tīkls «Iki». Vienošanās par darījumu tika panākta 2016.gada decembrī, darījuma vērtība ir 213 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

IKI darbu sāk jauns mārketinga vadītājs

Sandra Dieziņa, 07.10.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar šā gada oktobri par SIA Palink jauno mārketinga vadītāju kļuvis tirdzniecības un uzņēmumu vadības jomā pieredzējušais Raimonds Janševskis.

Kā informē kompānija, Raimondam Janševskim ir liela pieredze uzņēmumu darbības stratēģiskajā plānošanā un vadībā, kas iegūta strādājot starptautisku uzņēmumu mazumtirdzniecības, reklāmas un pārdošanas/mārketinga nodaļu vadītāja amatā. Studējis LU Ekonomikas un vadības fakultātē, absolvējis LU Juridisko fakultāti iegūstot Sociālo zinātņu bakalaura grādu. Par līdz šim lielākajiem profesionālajiem gandarījumiem viņš sauc veiksmīgu kompānijas Greis Loģistika restrukturizāciju un būtisku mazumtirdzniecības apjomu un peļņas palielināšanu 2005. gadā, kā arī reklāmas apjoma tirgus daļu palielināšanu SIA Mediju Nams izdevumos ekonomiskās krīzes apstākļos 2008. gadā. Viņš strādājis arī SEB bankā, a/s Aldaris un SIA Stimorol Latvija.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa ierosinājusi veikalu tīklu IKI un Cento operatora SIA Palink maksātnespējas lietu.

Tiesas pārstāve Elīna Zača Db.lv atzina, ka tiesa 14.novembrī ierosinājusi Palink maksātnespējas lietu, ko paredzēts izskatīt pirmdien, 28.novembrī. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies fiziska persona.

Palink daudzus gadus Latvijā strādā ar zaudējumiem, tajā skaitā pērn tie bija 3,08 milj. Ls, kas gan bija mazāki nekā pirms gada.

DB jau vēstīja par Palink un būvnieku strīdu: IKI un Cento veikalu īpašnieks SIA Palink uzskata, ka celtniecības uzņēmumi, ar ko slēgts līgums par veikalu celtniecību, godprātīgi veikuši savu darbu, savukārt šie būvnieki – starp tiem SIA Landekss un SIA KP Būve – uzskata, ka veikalu ķēde tiem nav samaksājusi par padarīto. Šis strīds tiek risināts gan tiesā, gan citām visai publiskām metodēm. Proti, būvnieki piesaistīja arodbiedrību, kas gan Latvijā, gan pie Eiropas Parlamenta Strasbūrā protestēja pret Palink rīcību. Apvienotā daudznozaru arodbiedrība teicās pārstāvam no Palink rīcības cietušos būvniekus, jo tie no saviem darba devējiem nesaņemot darba samaksu tādēļ, ka tiem savukārt IKI nemaksājot par padarīto.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Palink turpina saņemt draudus par atkārtotu maksātnespēju

Sandra Dieziņa, 17.04.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Palink ir saņēmis vairākkārtējus draudus no iepriekšējā maksātnespējas procesa ierosinātāja, Krievijas pilsoņa Sergeja Guščina, kurš tagad atkārtoti cenšas panākt maksātnespējas procesa ierosināšanu.

Palink informē, ka konkrētā privātpersona pieprasa samaksāt cesijas ceļā iegūto parādu un līgumsodu par būvkompānijas SIA Landekss it kā sniegtajiem pakalpojumiem, kuri jau iepriekš apstrīdēti no SIA Palink puses. Gadījumā, ja SIA Palink atteiksies segt šo parādu, S. Guščins ir gatavs iesniegt tiesā jaunu pieteikumu par SIA Palink maksātnespēju. SIA Palink norāda, ka šis ir kārtējais mēģinājums kaitēt pilnībā maksātspējīgai kompānijai.

S. Guščins, kurš jau šī gada sākumā panāca nelikumīgu maksātnespējas procesa uzsākšanu pret SIA Palink, tagad apgalvo, ka uzņēmums nav apmaksājis 8900 LVL parādu un tikpat lielu līgumsodu par darbiem, ko pēc SIA Palink pasūtījuma 2009.gadā it kā esot veikusi būvkompānija SIA Landekss. S.Guščins ir nosūtījis 8 identiskus brīdinājumus SIA Palink, pieprasot atmaksāt minēto parādu un līgumsodu, nesamaksāšanas gadījumā draudot ar maksātnespējas pieteikuma iesniegšanu. Identisku prasījumu jau iepriekš bija sūtījusi pati būvkompānija, taču, tā kā šī prasība bija nepamatota, SIA Palink to apstrīdēja.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Palink atliek investīciju plānus Latvijā

Sandra Dieziņa, 17.01.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Palink maksātnespējas lietas radītā situācija jau tagad ietekmē uzņēmuma investīciju plānus, informē kompānija.

Šogad Palink plānoja savā darbībā Latvijā ieguldīt 3 miljonus latu, taču šie plāni ir atlikti. «2012.gadā mēs plānojām atvērt divus jaunus veikalus Rīgā – vienu IKI Express veikalu maijā un vienu IKI veikalu decembrī. Tā rezultātā valstī, kurā bezdarba līmenis ir 14%, tiktu radītas līdz pat 70 jaunas darbavietas. Mēs arī plānojām rekonstruēt divus esošos IKI veikalus, taču šobrīd esam spiesti šos plānus atlikt, jo uzņēmuma normāla vadība ir paralizēta,» saka Palink izpilddirektors Marsels Harasti. Nodarbinātības valsts aģentūras operatīvie dati liecina, ka oficiālais bezdarba līmensi valstī šobrīd ir 11.6 %.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Palink ir pārliecināta, ka 2. maijā Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa izbeigs Palink maksātnespējas lietu, un «Latvijas tiesību sistēma uzņēmumu pasargās no atkārtotiem nepareiziem tiesas lēmumiem», Palink vārdā ziņo sabiedrisko attiecību konsultante Velga Ozola.

Augstākās tiesas (AT) Senāts savā spriedumā, ar kuru atcelts šā gada janvārī pieņemtais spriedums par SIA Palink maksātnespēju, atzina, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa SIA Palink maksātnespējas lietā pārkāpusi Satversmes 92. pantā garantētās pamattiesības - tiesības uz taisnīgu tiesu. Spriedumā Senāts atzinis, ka Satversmē noteiktās tiesības uz taisnīgu tiesu pārkāptas, jo Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa, patvarīgi grozījusi SIA Palink maksātnespējas pieteikuma priekšmetu un pamatu un pēc būtības izskatījusi prasību par parādu, teikts SIA Palink paziņojumā.

Savukārt UAB Palink ģenerāldirektors Marsels Haršti (Marcel Haraszti) paudis, ka nepieciešams izstrādāt Maksātnespējas likuma labojumus, «lai šādas situācijas kā ar SIA Palink vairs nevarētu atkārtoties».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums Lenoka, kam pieder mazumtirdzniecības tīkls Mego, Lietuvā iegādāsies 17 veikalus Rimi un Iki, liecina Lietuvas ziņu aģentūras BNS rīcībā esošā informācija, ko tā ieguvusi no neoficiāliem avotiem.

Šo veikalu pārdošanu kā nosacījumu izvirzījusi Lietuvas Konkurences padome, lai Rimi Lietuva varētu īstenot darījumu, kurā tas plāno iegādāties mazumtirdzniecības tīklu Iki.

Rimi Lietuva vadītājs Ģiedrjus Bandzevičs aģentūrai BNS teica, ka darījumu varēs komentēt vēlāk. Viņš sacīja, ka atrodas Latvijā, taču neatklāja, kāds ir viņa brauciena nolūks. Arī Mego pārstāvis BNS teica, ka nevar komentēt informāciju, ka Mego īpašnieks gatavojas pirkt 17 veikalus Lietuvā.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada oktobrī Lietuvas Konkurences padome atļāva Zviedrijas kompānijas ICA Gruppen kontrolētajam mazumtirgotājam Rimi Lietuva iegādāties no Vācijas Rewe Group un citiem akcionāriem uzņēmumu Palink, kam pieder mazumtirdzniecības tīkls Iki. Vienošanās par darījumu tika panākta 2016.gada decembrī, darījuma vērtība ir 213 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veikalu tīklu IKI un Cento operatora SIA Palink valdē notikušas izmaiņas – valdei pievienojies valdes loceklis lietuvietis Darius Malakauskas, liecina informācija laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mazumtirdzniecības tīkla Iki apvienošana ar veikalu tīklu Mego ir laba ziņa patērētājiem, apgalvo Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.

Iepriekš jau vēstīts, ka SIA Mego ir parakstījusi līgumu ar veikalu tīkla Iki operatoru SIA Palink par 100% Palink kapitāla daļu pirkšanu, kā rezultātā par Palink īpašnieku kļūst Mego.

«Lielāku un spēcīgāku tirgus spēlētāju veidošanās ir pozitīva gan no konkurences viedokļa, gan arī laba ziņa patērētājiem,» uzsver Krūzītis.

LPTA izpilddirektors norāda, ka, pārpērkot kādu no jau strādājošajiem veikalu tīkliem, lai palielinātu tirgus daļu, kopumā ir ierasta prakse mazumtirdzniecībā. «Šajā gadījumā it kā savienojas divi jau Latvijas tirgū zināmi tirgotāji, šādā veidā stiprinot savas pozīcijas pārtikas mazumtirdzniecības tirgū.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veikalu tīklu Iki un Cento operatoram SIA Palink tiesas pasludinātā maksātnespēja rada vismaz 300 000 latu zaudējumus nedēļā, norāda kompānijas Lietuvas mātesuzņēmuma UAB Palink ģenerāldirektors Marsels Harasti.

Viņš norāda, ka šāda tiesas lēmuma rezultātā bizness tiek nopietni traucēts, jo uzņēmuma darbs, maksājumi kreditoriem, operācijas ar nekustamo īpašumu un citas darbības pamatā ir apturētas. «Esam aprēķinājuši, ka tas rada 300 000 latu zaudējumus nedēļā,» piebilst Harasti.

Vienlaikus viņš uzsver, ka šajā lietā tiesvedību nesāka Palink, «lai gan esam pārliecināti, ka likuma spēks un tiesa reizēm ir vienīgie civilizētie līdzekļi, ko izmantot, lai risinātu strīdus starp uzņēmumiem».

Pašlaik kompānija esot pārliecināta, ka pret Palink tiek vērsts izspiešanas mēģinājums, izmantojot likumā pieļautos līdzekļus, lai gūtu materiālu labumu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Palink šogad Latvijā plāno trīs miljonu latu investīcijas

Nozare.lv, 12.01.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veikalu tīklu Iki un Cento operators SIA Palink šogad darbībā Latvijā plāno ieguldīt ap trīs miljoniem latu, apgalvo kompānijas Lietuvas mātesuzņēmuma UAB Palink ģenerāldirektors Marsels Harasti.

Visa summa tiks izmantota jaunu veikalu atvēršanai un esošo renovēšanai. Investīciju atdeve esot sagaidāma ilgtermiņā.

«Diemžēl pēdējo dienu notikumi var ietekmēt ne tikai Palink investīciju plānus, bet arī negatīvi iespaidot citu starptautisku uzņēmumu plānus Latvijā,» piebilst Harasti.

Vienlaikus viņš atzīst, ka šogad Palink plānots par miljonu eiro (700 tūkst. latu) mazāks apgrozījums nekā pērn - 103,5 miljoni eiro (72,45 miljoni latu).

Jau ziņots, ka tiesas pasludinātā maksātnespēja Palink rada vismaz 300 tūkst. latu zaudējumus nedēļā.

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa 5.janvārī atzina par maksātnespējīgu veikalu tīklu Iki un Cento operatoru Palink. Par Palink administratori apstiprināta Gundega Rozmisa. Tiesas pasludinātais spriedums nav pārsūdzams.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Palink akcionāri gatavi tiesāties ar Latvijas valsti

BNS, 12.01.2012

"Palink" akcionāra, "REWE Group", komunikāciju direktors Martins Brunings (no kreisās), viens no "Palink" dibinātājiem un akcionāriem Olivers Ortics, kompānijas Lietuvas mātesuzņēmuma "UAB Palink" ģenerāldirektors Marsels Harasti un SIA "Palink" rīkotājdirektore Dace Zundure piedalās preses brīfingā, kurā SIA "Palink" informē par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas pieņemto lēmumu par uzņēmuma maksātnespēju un tālāko rīcību.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gadījumā, ja netiks atcelts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas spriedums par veikalu IKI un Cento apsaimniekotāja Palink maksātnespējas pasludināšanu, kompānijas akcionāri gatavi tiesāties ar Latvijas valsti, lai piedzītu materiālo un morālo kompensāciju, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja Lietuvas Palink dibinātājs un akcionārs Olivers Ortics (Oliver Ortiz).

«Mēs ceram, ka šis smieklīgais lēmums [par maksātnespējas pasludināšanu] tiks atcelts,» norādīja Ortics un piebilda, ka pretējā gadījumā kompānijas akcionāri taisnību meklēs Eiropas institūcijās.

Pēc viņa teiktā, process, kādā Palink tika pasludināts par maksātnespējīgu, bijis kā banānu republikā, lai gan Latviju par tādu nevar uzskatīt.

Tikmēr auditorkompānija PricewaterhouseCoopers, kas ir Palink likumīgais auditors gan Latvijā, gan Lietuvā paziņoja, ka veikalu tīkla Iki un Cento operatora Palink audita procesā līdz pagājušā gada 31.decembrim neesot konstatētas nekādas ar uzņēmuma maksātspēju saistītas problēmas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Landekss no Palink neesot saņēmis gandrīz miljons latu

Elīna Pankovska, 09.01.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Tādu ļaunprātīgu nemaksātāju kā Palink dēļ tiek kropļota Latvijas uzņēmējdarbības vide kopumā, jo būvuzņēmums Landekss šobrīd par padarītajiem darbiem Iki un Cento veikalos Rīgā nav saņēmis gandrīz vienu miljonu eiro. Līdz ar to uzņēmums nespēj norēķināties ar saviem darbiniekiem, materiālu piegādātājiem, u.tml.. Ir apgrūtināta būvkompānijas finansiālā darbība un faktiski apdraudēta tā pastāvēšana,» norāda SIA Landekss, kas patlaban tiesājas ar SIA Palink, valdes loceklis Kaspars Žābaks.

Ja valsts amatpersonas pēc īpašnieku, vēstniecības, asociāciju un citu piesaistīto spiediena iejauksies un mēģinās ietekmēt Iki un Cento operatora Palink maksātnespējas procesu un Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas lēmumu, tad tas būšot duncis mugurā vietējiem uzņēmumiem.

Jāpiemin arī, ka uzņēmums par maksātnespējīgu tika atzīts pēc fiziskas personas Sergeja Guščina pieteikuma, kurš cesijas ceļā ieguvis Landekss ieskatā pastāvošu un no Landekss un Palink starpā 2008. gada 18. septembrī noslēgtā Ģenerālbūvuzņēmēja līguma izrietošu prasījumu par it kā veikto būvdarbu apmaksu.

Komentāri

Pievienot komentāru