Cenu izaugsme ražošanā turpina bremzēties

2011. gada 21. decembris plkst. 13:16
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Līdz ar bažām par ekonomiskās situācijas pasliktināšanos eirozonā un vājāku patērētāju aktivitāti, rūpniecības produkcijas cenas aizvien izteiktāk tiek pakļautas deflācijas tendencēm un paredzams, ka šis proces turpināsies arī nākamajos mēnešos.

Ja raugāmies viena mēneša kontekstā, novembrī ražotāju cenas piedzīvojušas deflāciju 0,5% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ražotāju cenas samazinājās gan vietējā tirgū realizētajai produkcijai (par 0,4%), gan eksportētajai produkcijai (par 0,6%). Ietekmīgākie cenu samazinājumi bija vērojami metālu ražošanā (par 3,2%), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 0,4%), pārtikas produktu ražošanā (par 0,4%), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē (par 2,1%). Savukārt lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,8%).

Ražotāju cenas rūpniecībā novembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, palielinājās par 6,9%. Vietējā tirgū realizētai produkcijai cenas pieauga par 8,8%, bet eksportētajai produkcijai – par 4,2%. Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 12,6%), pārtikas produktu ražošanā (par 6,6%), metālu ražošanā (par 10,4%) un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 23,4%).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām