Cepumu ražotāja Adugs apgrozījums pieaug par trešdaļu

2011. gada 22. jūlijs plkst. 7:55
Autors: Dace Skreija
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Viena no Baltijas lielākajiem cepumu ražotājiem SIA Adugs apgrozījums pērn palielinājies par 28% un sasniedzis 13,13 milj. Ls. Pagājušā gada beigās uzņēmuma vadītājs Normunds Sala prognozēja ap 12 milj. Ls lielu pieaugumu, bet reālie rezultāti izrādījušies daudz labāki. Kompānija atradusi jaunus noieta tirgus un strādā Francijā, Skandināvijas valstīs un ASV, kur izdevies sākt darbu vienā no tirdzniecības ķēdēm. Šobrīd Adugs produkcijas eksports veido jau vairāk nekā 50% no saražotā.

Kompānija ražo vafeles, prjaņikus, cepumus - katru mēnesi ap tūkstoti tonnu produkcijas. Jāatgādina, ka arī krīzes – 2009. gadā Adugs izdevās palielināt apgrozījumu, kas tam ļāva izcīnīt vietu lielāko pārtikas ražotāju TOP 30, liecina žurnāla TOP 500 apkopotā informācija.

DB jau rakstīja, ka Adugs bija viens no tiem uzņēmumiem, kas cieta 2011. gada sākuma enerģētikas krīzē, kad bez elektrības palika ap 17 tūkstošu mājsaimniecību. Tas noteikti ietekmēs uzņēmuma finanšu rezultātus. Sniega radītie elektroenerģijas padeves traucējumi vislielākos zaudējumus radījuši tieši Latgales uzņēmējiem. Adugs, kam ražotne atrodas Līvānos, pēc elektrības padeves atjaunošanas sācis cept cepumus, taču elektrība atkal pazudusi un visa produkcija sadegusi, turklāt radušās arī problēmas ar apkuri.

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām