Cer, ka Melānijas hronika nokļūs citu valstu kinoteātru repertuārā

2016. gada 02. novembris plkst. 10:20
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Melānijas hronika nav klasisks biznesa projekts, taču tiek lolota cerība, ka tā nonāks kādā no Eiropas valstu televīzijām vai kinoteātru repertuārā

Tā atzīst filmu studijas SIA Mistrus Media valdes locekle, producente Inese Boka-Grūbe. Režisora Viestura Kairiša vēsturiskā spēlfilma Melānijas hronika Latvijas pirmizrādi piedzīvoja 1. novembrī. Tajā tiek atklāti Melānijas Vanagas un citu 1941. gadā izsūtīto latviešu skarbie dzīves apstākļi Sibīrijā. Filmas galvenā varone ir Šveices pagājušā gada labākā aktrise Sabīne Timoteo.

Latvijas svētku mēnesī sākas šīs filmas skrējiens Latvijā – tā tiks izrādīta vairāk nekā 120 vietās – kinoteātros, reģionālās koncertzālēs un kultūras namos, bet 21. novembrī filmai būs starptautiskā pirmizrāde Tallinā, pēc tam decembrī tā tiks izrādīta Somijā un nākamā gada sākumā Čehijā. «Mūsu vēlēšanās un uzdevums bija panākt, lai šī filma top, un palīdzēt režisoram un radošajai komandai izstāstīt šo stāstu,» stāsta I. Boka-Grūbe. Mistrus Media ir daudz strādājuši ar filmu pārdošanu televīzijām, bet tās lielākoties ir bijušas dokumentālās filmas, piemēram, Escaping Riga, Ģenerālplāns. Līdz šim Latvijā veidotās filmas plašā klāstā ir nonākušas festivālos, kas ir vērā ņemams sasniegums, taču teju nevienai nav izdevies nokļūt citu valstu kinoteātru repertuārā. «Latvijā nav spēcīgu filmu aģentu, līdz ar to producentiem ir jābūt gan filmas pārdevējiem, gan PR speciālistiem, gan juristiem,» stāsta SIA Mistrus Media producents Gints Grūbe.

Visu rakstu Melānijas stāsts turpinās lasiet 2. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu