Cerībā atvieglot velosipēdistu ikdienu, rada ar pagrieziena rādītājiem aprīkotu ķiveri

2013. gada 08. marts plkst. 12:52
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Ungāru dizainera Balaša Filcera (Balazs Filzer) radītā ķivere aprīkota ar iebūvētiem pagriezienu rādītājiem, priekšējām un aizmugurējām gaismām.

Velosipēdistu ķivere Dora padara velobraucējus labāk pamanāmus autovadītājiem, kā arī novērš pārpratumus starp velobraucējiem un automašīnu vadītājiem, kuri ne vienmēr atbilstoši iztulko velosipēdu ar rokām rādītās zīmes, raksta Hungarian Success Stories.

Gaismas ķiverē velosipēdists var aktivizēt, izmantojot bezvadu kontroles sistēmu, kas piestiprināta pie velosipēda stūres. Komunikācija starp ķiveri un kontroles pogām tiek nodrošināta ar BlueTooth savienojumu.

Ķiverei ir divi pagrieziena rādītāji, LED gaisma ķiveres priekšpusē, ko var izmantot tumšā laikā, kā arī sarkana gaisma ķiveres aizmugurē, kas paredzēta, lai velosipēdistu laikus pamanītu citi satiksmes dalībnieki.

Dora pērn oktobrī ieguvusi apbalvojumu sacensībās International Bicycle Design Competition (IBDC) kategorijā par velosipēdistu apģērbu un aksesuāriem.

Idejas autors N. Filcers pašlaik mācās Mākslas un dizaina Universitātē (Moholy-Nagy University of Art and Design) Budapeštā, kur viņš specializējas produktu un transporta dizaina veidošanā.  

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām