Cēsu alus ieguldījis 70 tūkstošus eiro jauna tilpuma skārdenēs

2011. gada 17. marts plkst. 13:24
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Cēsu alus investējis Latvijā vienīgās skārdeņu pildīšanas līnijas modernizācijā, ieviešot jauna tilpuma skārdenes.

70 tūkstošus eiro investēti jauna tilpuma skārdeņu pildīšanas tehnoloģiskajā aprīkojumā, kas ļauj pildīt alu pintes – 0,568l – tilpuma skārdenēs. Līdz šim skārdeņu līnijā alus un dzērieni tika pildīti 0,33l un 0,5l skārdenēs.

Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone Zatlere uzsver, ka pintes tilpuma skārdeņu pildīšana Latvijā ir ievērojama vietējā tirgus kapacitātes palielināšana, vienlaikus arī paplašinot patērētāju izvēles iespējas. Patlaban tirdzniecībā jau pieejami divi produkti jaunajā pintes tilpuma skārdenē – tie ir alus Cēsu Premium un Cēsu Special. Cēsu Special ir Cēsu alus sarūpēta dāvana Cēsu pils 800gadē. Jāpiebilst, ka Cēsu Premium ir uzņēmuma vadošais alus zīmols un populārākā alus šķirne 2010.gadā pēc VID Akcīzes preču pārvaldes datiem.

Jau ziņots, ka Cēsu alus, 2008.gadā uzstādot Latvijā pirmo un vēl arvien vienīgo skārdeņu pildīšanas līniju alus rūpniecībā, attīstījis skārdeņu segmentu kopējā Latvijas alus tirgū – divu gadu laikā skārdeņu īpatsvars alus segmentā audzis par 6%, sasniedzot 17% 2010.gadā, liecina The Nielsen company dati. Salīdzinājumam – alus stikla iepakojumā saglabā lejupslīdošu tendenci, pagājušajā gadā uzrādot 3% kritumu.

10 miljonu eiro investīcijas jaudīgākajā un modernākajā skārdeņu līnijā Baltijā, ļāva ievērojami paplašināt Cēsu alus ražošanas kapacitāti un pārliecinoši nostiprināt 1 pozīciju skārdeņu tirgū, 2010.gadā aizņemot 38% tirgus daļu kopējā alus skārdeņu segmentā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds