Cēsu alus šogad ražošanas apmērus palielinājis par 15%; eksports dubultojies

2011. gada 09. jūnijs plkst. 11:16
Autors: BNS
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Alus darītava Cēsu alus šogad ražošanas apmērus palielinājusi par 15%, savukārt eksporta apmēri šogad ir dubultoti, atklāj Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone-Zatlere. «Arī vietējā tirgū ir neliels pieaugums, bet lielākais tas ir tieši eksportā. Lielākie sadarbības partneri mums pašlaik ir Lielbritānija un Izraēla. Eksportējam arī uz kaimiņvalstīm savas grupas ietvaros,» intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service klāstīja Sietiņsone-Zatlere.

Viņa informēja, ka Cēsu alus strādāt eksporta tirgos sācis salīdzinoši nesen. «Un katram darbam agri vai vēlu ir rezultāts. Mūsējais vēl ir tikai procesā. Iepriekšējos gadus mēs daudz investējām, lai pietiktu jaudas vietējam tirgum, savukārt pašlaik mums jaudas ir un mēs jau meklējam noietu ārpus Latvijas. Līdz ar to var teikt, ka tikai šogad mēs aktīvāk esam ķērušies pie darba, kas ir saistīts ar eksportu ārpus mūsu uzņēmumu grupas ietvariem,» teica alus darītavas vadītāja.

Sietiņsone-Zatlere pavēstīja, ka uzņēmums galvenokārt eksportē alus, kā arī citu kategoriju dzērienus.

«Mums ir grupas uzņēmumu zīmoli. Mums ir sidrs Fizz, kas ir Baltijas zīmols, bet ražotāji esam tieši mēs. Tas pats attiecas uz citiem dzērieniem. Piemēram, Latvijā tiek ražota RC Cola,» piebilda Sietiņsone-Zatlere.

Viņa prognozēja, ka eksporta apmēri turpinās pieaugt. «Mēs eksporta jomā esam tikai sākuma stadijā, tādēļ jāteic, ka viennozīmīgi jā – mēs eksporta tirgos sagaidām turpmāku pieaugumu. Mēs meklējam gan jaunus tirgus, gan varētu palielināt savu klātbūtni tur, kur jau eksportējam,» sacīja Cēsu alus valdes priekšsēdētāja un piebilda, ka uzņēmumam primārie ir Eiropas tirgi, bet Cēsu alus ir gatavs skatīties arī ārpus Eiropas.

Cēsu alus apgrozījums pērn pieaudzis par 12%, pārsniedzot 30 miljonus latu, bet peļņa bija 980 tūkstoši latu.

Cēsu alus ir Latvijā otra lielākā  alus darītava, uzņēmums ražo arī bezalkoholiskos atspirdzinošos dzērienus, alkoholiskos kokteiļus un sidru. Uzņēmuma 99% balsstiesīgo akciju pieder Somijas koncernam OLVI Oyj, kas ir trešais lielākais  alus ražotājs Somijā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds