Cēsu novada dome kopā ar uzņēmējiem izvērtēs pašvaldības budžetu

Autors: Lelde Petrāne
2017. gada 25. augusts plkst. 18:14

Cēsu novada dome sadarbībā ar Cēsu uzņēmēju klubu veiks pašvaldības budžeta izdevumu izvērtēšanu, lai efektivizētu novada finansiālo pārvaldību.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedrs Cēsu uzņēmēju klubs izrādījis iniciatīvu piedāvāt savu redzējumu Cēsu novada domei darba optimizēšanā, atsakoties no tādiem pienākumiem, kas nav tieši vērsti uz pašvaldības funkciju nodrošināšanu, kā arī iesakot veidus, kā samazināt izdevumus.

Tiek apsvērts gan tas, kā modernizēt īpašumu apsaimniekošanu, optimizēt darbaspēka izmaksas, kā arī veikt uzlabojumus citās jomās.

«Mēs vēlamies dzīvot sakārtotā vidē, kur ikkatrs samaksātais eiro nodokļu veidā tiek iztērēts atbildīgi un efektīvi, lai tādējādi varam teikt, ka tieši Cēsis ir vieta, kur ir prieks būt un strādāt,» saka Cēsu uzņēmēju kluba pārstāve un LTRK Mazo un vidējo uzņēmumu padomes locekle Tatjana Bernharde, «es ceru, ka pēc mūsu piemēra par sadarbību, rīkosies arī citu pašvaldību vadītāji, kopā ar uzņēmējiem meklējot labākos risinājumus reģionu attīstībā».

Pirms mēneša veiktā LTRK biedru aptauja liecina, ka uzņēmēji uzskata, ka gan valsts, gan pašvaldības varētu ieekonomēt no 10% līdz 20%, tādējādi ievērojami samazinot tēriņus.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Cēsis aicinās ražotājus
Ģimenes bizness: Jāizvilina no mājām cēsnieki
Santa Anča pieslīpē darbinieku profesionalitāti
Dzīve ierakumos bremzē biznesu