Cewood jaunajā ražošanas kompleksā investēti pieci miljoni eiro

2017. gada 18. maijs plkst. 13:59
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ēveļskaidas produktu ražotājs SIA Cewood jauatklātajā ražošanas kompleksā Jaunlaicenes pagastā, Alūksnes novadā, investējis piecus miljonus eiro, pastāstīja kompānijas valdes loceklis Ingars Ūdris.

Jaunais ražošanas komplekss, kura izveide tika sākta 2014.gadā, tika atklāts trešdien, 17.maijā. Tur uzņēmums ražos cementētas ēveļskaidu plātnes, kas ir moderns un ekoloģisks materiāls ar plašu pielietojumu un augošu pieprasījumu.

Kompānijas produkcijas klāstā ir ne tikai jau pierastās, konstruktīvajā celtniecībā izmantojamās fibrolīta plātnes, bet arī no smalkākas skaidas un baltā cementa ražotās dekoratīvi akustiskās plātnes, kas ir populārs interjera apdares materiāls sienām un griestiem ar skaņas absorbcijas īpašībām, noturību pret mitrumu un kaitēkļiem.

Ūdris sacīja, ka ražotnē nodarbināti 35 cilvēki, un gada laikā darbinieku skaits varētu pieaugt divkārt. «Visi ražošanas procesi ir maksimāli automatizēti, cilvēki nodrošina kontroli un vadību. Ar lepnumu varam teikt, ka esam vienīgais šāda materiāla ražotājs Baltijas valstīs, un priecājamies par iespēju ražot augstas pievienotās vērtības produkciju, kura ir labvēlīga cilvēka veselībai un nodrošina vides komfortu,» sacīja kompānijas valdes loceklis.

Viņš sacīja, ka kopējās investīcijas jaunajā ražošanas kompleksā sasniedz piecus miljonus eiro. Projekta īstenošanai tika piesaistīti Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi, kā arī Swedbank finansējums.

Pēc viņa teiktā, jaunā ražošanas kompleksa jauda pārsniedz 25 000 kubikmetru produkcijas gadā. Cewood veic pilnu ražošanas ciklu, tostarp materiāla sagatavošanu un pēcapstrādi ar krāsošanas, profilēšanas un citām funkcijām. Uzņēmums 90% produkcijas plāno realizēt ārvalstīs un galvenie noieta tirgi būs Eiropas valstis, Āzija, kā arī ASV.

Kompānijā pastāstīja, ka ražotnes atklāšanā piedalījās arī ASV kompānijas Acoustic Surfaces dibinātājs Stīvens Džeimss Andersons, kas ieradās iepazīties ar ražotni un ir ieinteresēts eksporta sadarbībā.

«Esmu iepazinies ar ražotni un saņēmis pirmos produkcijas paraugus. Man ir labākais iespaids par inovatīvo ražotni, un es saskatu labas perspektīvas Cewood noietam aizokeāna tirgū,» sacīja Andersons.

Informācija Firmas.lv liecina, ka Cewood apgrozījums 2016.gadā bija 422 347 eiro, bet zaudējumi - 624 119 eiro.

Cewood ir reģistrēts 2015.gada 8.martā un kompānijas pamatkapitāls ir 8500 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder SIA FBRL. Cewood ražo cementētas ēveļskaidas plātnes un citus ēveļskaidas produktus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām