Pakalpojumi

Čili pica īpašniekam ierosināts tiesiskās aizsardzības process

Žanete Hāka, 12.02.2020

Foto: Čili pica

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Picēriju tīkla "Čili pica" īpašniekam SIA "Čilija pizza" ierosināts tiesiskās aizsardzības process, liecina "Lursoft" dati.

Uzņēmumam uz šā gada 7.februāri bija reģistrēts 268,86 tūkstošu eiro liels nodokļu parāds.

Pērn SIA "Čilija pizza" tika reģistrēti arī trīs nodrošinājumi, kas aizliedz reģistrēt, pārjaunot un grozīt komercķīlas, tāpat arī liedz veikt uzņēmuma reorganizāciju, likvidāciju, izmaiņas amatpersonu un dalībnieku sastāvā.

"Lursoft" kavēto maksājumu datu bāzē reģistrēti arī divi SIA "Čilija pizza" kavētie maksājumi, kā arī Paus Konsults datubāzē pieejama informācija par uzņēmuma nenomaksātiem parādiem.

"Lursoft" dati rāda, ka SIA "Čilija pizza" Rīgā reģistrētas 20 struktūrvienības, tostarp 18 picērijas un "take away". Picēriju biznesā uzņēmums darbojas kopš 2001.gada, pirmo picēriju atverot tirdzniecības centrā "Alfa".

Pēdējais gads, par kuru pārskatu iesniegusi SIA "Čilija pizza", ir 2017. Šajā gadā uzņēmums apgrozīja 6,92 miljonus eiro un gadu noslēdza ar 263,22 tūkstošu eiro lieliem zaudējumiem. Arī 2016.gadā uzņēmums strādāja ar zaudējumiem.

2017.gada pārskatā kompānijas vadība minēja, ka galvenais šķērslis ir Latvijas ēnu ekonomika. "Restorānu nozares konkurenti slēpj ieņēmumus, nemaksā PVN un maksā algas aploksnēs. Šis ir Latvijas restorānu tirgus segmenta galvenais bremzējošais faktors. Pēc "Čili grupas" vadības aprēķiniem vairāk nekā 50% Latvijas restorānu biznesa uzņēmumu slēpj ieņēmumus vai nemaksā nodokļus," teikts vadības ziņojumā, tādēļ kompānijas vadība rosina Latvijas atbildīgajām institūcijām vadīties pēc Lietuvas kolēģu piemēra, veicot to uzņēmumu izpēti, kas atrodas zem nozares vidējiem rādītājiem un izmantot citus līdzekļus cīņai pret ēnu ekonomiku restorānu tirgus segmentā.

"Vēl viens nozīmīgs risks ir Latvijas birokrātija. Lai atvērtu vasaras terasi, Lietuvā nepieciešams tikai telpu iznomātāja līgums. Savukārt Latvijā ir nepieciešams liels skaits dokumentu ar dažādu valsts institūciju parakstiem, kas rada šķēršļus ikdienas darījumiem. Lai Latvijā atvērtu picēriju, dokumentu saskaņošana aizņem sešus mēnešus. Lietuvā šīs funkcijas prasa tikai 2 mēnešus. Šīs birokrātijas rezultātā Latvija zaudē savu konkurētspēju, salīdzinot ar kaimiņvalstīm," teikts ziņojumā.

Balstoties uz VID sniegtajiem datiem, 2018.gadā uzņēmumos nodokļos samaksāja 1,47 miljonus eiro.

SIA "Čilija pizza" īpašnieks ir Lietuvas uzņēmums UAB "Čili Holdings".

Komentāri

Pievienot komentāru