Foto

Cīņā par 75 miljoniem eiro beļģu ugunsdzēsēji policistus aplej ar putām

Gunta Kursiša, 08.10.2013

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ugunsdzēsējiem pieprasot labākus darba apstākļus, aptuveni 30 ugunsdzēsības un glābšanas automašīnas Briselē šīs nedēļas sākumā bloķēja ceļus, kas ved uz Beļģijas parlamenta un ministru kabineta ēkām. Protestu laikā gaitā Briseles policisti, kas vēlējās demonstrācijas ierobežot, tika aplieti ar ugunsdzēsības putām.

Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) beļģu analogs prasa palielināt ugunsdzēsējiem atvēlēto budžetu par 75 miljoniem eiro. Ugunsdzēsēji sola turpināt protestus, kamēr viņiem netiks piedāvāta tikšanas ar Beļģijas ministru prezidentu Elio di Ripo, vēsta pasaules mediji. Pašlaik Beļģijas valdība spriež par valsts nākamā gada budžetu.

Šie nav pirmie protesti, kuros beļģu ugunsdzēsēji cīnās par savām tiesībām. Līdzīga «iziešana ielās» Briselē notika arī pērnā gada februārī. Toreiz vairākiem simtiem beļģu ugunsdzēsēju izdevās izlauzties cauri policistu rindām un protestēt pie premjera darba vietas. 2012. gadā ugunsdzēsēji prasīja saglabāt viņu pensionēšanās vecumu – 58 gadus, vēstīja The Guardian. Šī pati prasība saglabājusies arī šogad.

Komentāri

Pievienot komentāru