Ciparu cilvēks VID krēslā

2016. gada 08. novembris plkst. 9:17
Autors: Aļona Zandere
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Publiskajā telpā informācija par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam izvēlēto Ilzi Cīruli ir skopa

Valdība šodien lemj, vai apstiprināt vērtēšanas komisijas izvēlēto VID vadītāja amata kandidāti I. Cīruli. Bijušie kolēģi viņu raksturo kā strukturētu un atbildīgu personību. Topošā VID vadītāja, ko pirms neilga laika kā labāko kandidāti 19 personu vidū izvirzīja Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) izveidotā VID ģenerāldirektora amata pretendentu vērtēšanas komisija, daudziem pagaidām ir liels noslēpums. Salīdzinot ar iepriekšējo amata kandidāti Ingu Koļegovu, viņas ienākšana VID vadībā noris krietni klusāk. Nesen sabiedriskajā medijā jautāta par skeletiem skapī, viņa atjokoja: «No rīta vismaz nebija. Bet varu apliecināt, ka esmu godīgi maksājusi nodokļus un interešu konfliktus savā darbībā nesaskatu.»

I. Cīrulei joprojām ir gana cieša saikne ar bijušajiem kolēģiem no apdrošināšanas kompānijas Balta. Zināms, ka viņai ir divi jau pieauguši bērni. Agrāk aizrāvusies ar orientēšanos sportu. Latvijas Orientēšanās federācijas valdes loceklis Pēteris Apinis gan neko daudz nevarēja pastāstīt: «Kādreiz bija ļoti simpātiska meitene. Cita viedokļa man nav.» Tagad I. Cīrule priekšroku dod tenisam.

Cīrule pašlaik dzīvo Ozolnieku novada Cenu pagastā. VID vadītājas amats viņai būs liels pagrieziens karjerā, tomēr jāteic – ne pirmais. Tālajā 1984. gadā I. Cīrule studēja arhitektūru Rīgas Politehniskajā institūtā un tad neviļus nonāca ar savu profesiju pilnīgi nesaistītā vidē – apdrošināšanā.

Visu rakstu Ciparu cilvēks VID krēslā lasiet 8. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām