Citadele banku centīsies pārdot jau tuvāko nedēļu laikā

2010. gada 02. augusts plkst. 9:20
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Pirmie mēģinājumi pārdot banku Citadele varētu sākties jau tuvāko nedēļu laikā, informējot potenciālos investorus par to, ka Parex banka ir sadalīta un ka eksistē jauna banka Citadele, kuru konkursa ietvaros ir iespējams iegādāties.

Viņš arī skaidro, ka gadījumā, ja pirmie piedāvājumi pārņemt banku izrādīsies neadekvāti zemi un neapmierinās akcionāru vēlmes, tad banka vēl četrus gadus varētu palikt Latvijas valsts īpašumā, jo līdz 2014. gada beigām Eiropas Komisija (EK) ir prasījusi pārtraukt valsts atbalstu bankai.

No šodienas vairāk nekā 300 tūkstoši Parex bankas klientu pāriet uz jaunizveidoto banku Citadele. Cilvēki paši šo pārmaiņu nemanīs. Parex bankā paliks tikai daži tūkstoši klientu, kas nav laikā nokārtojuši savas parādsaistības.

Jau ziņots, ka Citadele bankai vairs nebūs Parex noteiktie ierobežojumu – tā būs banka, kas būs spējīga darboties pilnvērtīgi, piedāvājot klientiem visu, ko tie varētu sagaidīt no normālas komercbankas. Ierobežojumi Parex bankā līdz šim bija attiecībā uz kreditēšanu un liela apjoma depozītnoguldījumiem.

Uz jautājumu, vai Citadele bankai vēl būs nepieciešama valsts nauda, Juris Jākabsons norāda, ka patlaban banka izmanto valsts naudu un «nav paredzams, ka mēs tuvāko mēnešu laikā valstij to visu atdosim,» taču pie tā tiekot strādāts.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām