Citadele grupas komisijas ienākumi sarukuši, bet procentu ieņēmumi palielinājušies

2018. gada 03. decembris plkst. 11:56
Autors: Db.lv
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Citadele grupas neto peļņa šā gada deviņos mēnešos bija 24,7 miljoni eiro, kas atbilst kapitāla atdevei 11,9% gadā, liecina bankas pārskats.

Koriģējot par nodokļu aktīvu norakstīšanu 2017. gada 3. ceturksnī, Koncerna neto peļņa bija nedaudz mazāka kā šajā laika periodā 2017. gadā.

Koncerna neto procentu ieņēmumi palielinājās par 10%, salīdzinot ar 2017. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, sasniedzot 61,1 miljonu eiro. Šo pieaugumu sekmēja 2% kredītportfeļa apjoma pieaugums, lielāka portfeļa atdeve un zemāki procentu izdevumi. Kredītportfeļa apjoma pieaugumu sekmēja biznesa aktivitātes privātpersonu un MVU apkalpošanas segmentā, kā arī līzinga portfeļu pieaugums. Kopējais kredītportfeļa apjoms pārskata periodā palielinājās par 42 miljoniem eiro.

Koncerna neto komisijas naudas ienākumi 2018. gada pirmajos deviņos mēnešos bija 24,6 miljoni eiro, kas bija par 9% mazāk kā 2017. gadā pirmajos deviņos mēnešos. Tas galvenokārt saistīts ar koncerna riska mazināšanas pasākumiem un ar SIA «CBL Cash Logistics» meitas uzņēmuma pārdošanu 2017. gadā. Šo samazinājumu pārskata periodā daļēji kompensēja ieņēmumu palielināšanās no maksājumu karšu biznesa

«Šī gada pirmo deviņu mēnešu laikā mēs turpinājām nostiprināt Citadeles kā inovāciju ieviesējas pozīciju finanšu pakalpojumu jomā Baltijā, ieviešot jaunas digitālās funkcijas internetbankā un mobilajā aplikācijā. Mēs turpinājām īstenot mūsu kreditēšanas stratēģiju atbilstoši mērķim kļūt par vadošo banku pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs, 2018. gada trešajā ceturksnī jaunajos kredītos izsniedzot 140 miljonu eiro. Grupa saglabāja arī spēcīgu likviditātes pozīciju, likviditātes seguma rādītājam (LCR) sasniedzot 272% un kredītu-noguldījumu attiecībai 2018. gada septembrī sasniedzot 53%, komentē bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

2018. gada trešajā ceturksnī bankas kopējais kredītportfeļa apjoms sasniedza 1,37 miljardus eiro, kas ir 42 miljonu eiro pieaugums salīdzinājumā ar 2017.gada beigām. Kredītportfeļa pieaugumu sekmēja biznesa aktivitātes privātpersonu un MVU apkalpošanas segmentā, kā arī līzinga portfeļu pieaugums.

Pārskata perioda laikā Citadeles grupa stiprināja tās kapitāla pietiekamības rādītāju sasniedzot 18,3%, salīdzinājumā ar 17.0% 2017. gada 30. septembrī. Grupas likviditātes pozīcija saglabājās spēcīga, Citadeles grupas LCR rādītājam sasniedzot 272% un kredītu-noguldījumu attiecībai 2018. gada trešajā ceturksnī sasniedzot 53%.

2018. gada pirmajos deviņos mēnešos Citadeles grupa uzlaboja internetbanku un mobilo lietotni, turpināja atjaunināt bezkontakta maksājumu termināļus un uzstādīja jaunus bankomātus ar skārienjūtīgajiem ekrāniem. Citadele mobilajā lietotnē ieviesa sejas atpazīšanas funkciju, lai autorizētos un apstiprinātu maksājumus.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds