Citadele vadītājs: Parex banka strādās «ilgi un mierīgi»

2010. gada 06. augusts plkst. 9:34
Autors: Db.lv
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parex banka strādās ilgi un mierīgi, jo naudas atgūšana no aktīviem, kuri tirgū šobrīd nav sevišķi augstā vērtībā, ir ilgtermiņa process, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauda no Parex atdalītās tā saucamās «labās» bankas – Citadeles – valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons.

Viņš uzskata, ka galvenais ir nepārsteigties. Pēc viņa vārdiem, Parex var strādāt ilgus gadus, tie var būt septiņi, astoņi gadi. Esot jāsagaida brīdis, kad tirgus nostabilizējas un normalizējas un ķīlas, kas pārņemtas, var tikt pārdotas par saprātīgu cenu, atgūstot maksimāli daudz.

Atšķirībā no Citadeles, kurai Eiropas Komisija (EK) ļāvusi valsts atbalstu sniegt tikai līdz 2014.gadam, Parex nav aktīvs banku tirgus dalībnieks, tāpēc šīs bankas darbošanās tādā aspektā kā konkurence ar citām bankām EK neuztraucot.

Attiecībā uz Citadeles banku J. Jākobsons pauda pārliecību, ka valsts naudu izdosies atgūt ar uzviju. Veidojot Citadeli, no valsts tajā ieplūduši 230 miljoni valsts noguldījumu, no tiem 103 pārvērsti kapitālā, bet pārējie 130 palikuši kā valsts noguldījums.

Vērtējot pirmās trīs bankas darbības dienas, tās vadītājs teica, ka banka strādā normālā režīmā, klientu aktivitāte ir parastos līmeņos un nav pilnīgi nekā ārkārtēja. Klienti nemūkot prom, bet gan tieši otrādi - depozītu apjoms pirmajās trīs dienās esot nedaudz pakāpies.

J. Jākobsons arī apstiprināja, ka šo gadu banka beigs ar zaudējumiem. Viņš gan neminēja iespējamo zaudējumu apmēru, paskaidrojot, ka banku tirgus ir ļoti jūtīgs, tāpēc šāda informācija nav izpaužama.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām