Citadeles Austrumeiropas sabalansēto fondu atzīst par labāko

2010. gada 01. septembris plkst. 11:35
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Bankas Citadele Austrumeiropas sabalansētais fonds atzīts par šā gada labāko sabalansēto fondu.

Fonds uzrādījis visaugstāko ienesīgumu – 24,26% – citu fondu starpā ar tādu pašu investīciju stratēģiju, kas piedalījās Eiropas biznesa žurnāla Business New Europe veiktajā aptaujā.

Citadele Asset Management vecākais fondu pārvaldnieks Andris Kotāns norāda: «Fonds iegulda Austrumeiropas reģiona obligāciju un akciju tirgos. Šis pieaugums galvenokārt bija dēļ ļoti spēcīgās izaugsmes Austrumeiropas eiroobligāciju tirgos, kas perioda sākumā bija 85% no fonda aktīviem. Pēc 2008.gada beigu un 2009.gada sākuma panikas šajos tirgos, bija iespējas ieguldīt fundamentāli stabilu uzņēmumu obligācijās ar divciparu ienesīgumu. Vēlāk tirgus ļoti pozitīvi reaģēja uz caurmērā ļoti pārliecinošo reģiona ekonomisko noturību pret globālās krīzes izraisītajām sekām.»

Tirgus atkopšanos un pieaugumu ļoti veicinājis arī spēcīgais likviditātes pieplūdums, ko radīja pasaules vadošo centrālo banku monetārie stimuli. Austrumeiropas eiroobligāciju tirgum pieaugot un samazinoties parāda instrumentu iespējām, reģiona akciju īpatsvars fondā tika palielināts tuvu 20% pievilcīgākas nākotnes riska/ienesīguma attiecības dēļ. Tuvākajos mēnešos fondā esot paredzams tālāks akciju īpatsvara pieaugums, tomēr pārredzamā nākotnē reģiona eiroobligāciju tirgus joprojām veidos fonda investīciju portfeļa mugurkaulu, skaidro A.Kotāns

Šobrīd bankas Citadele 75% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 25% un vienas akcija īpašnieks ir Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banka.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds