Citu pilsētu vadība iet Ušakova pēdās

2014. gada 15. janvāris plkst. 8:56
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Lai gan Rīgas mēra Nila Ušakova vēlme dalīt iedzīvotājus Rīgā deklarētajos un nedeklarētajos izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā, arī citu pilsētu mēri atbalsta iespēju ieviest tā saucamo pilsētnieka identifikācijas karti, vēsta laikraksts Diena.

Līdz šim par pilsētnieka identitātes kartes ieviešanu bija paziņojusi vienīgi Sigulda, bet nu zināms, ka tai pievienosies arī Rēzekne. Rēzeknieša karte tiks piešķirta tiem, kuri deklarējušies šajā pilsētā, informē laikraksts.

Līdz šim Latvijas pašvaldību budžetu lielā mērā veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis. «Tāpēc katrā pašvaldībā ir cīņa par iedzīvotājiem,» atzinis Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs un stāstījis, ka pēdējo četru mēnešu laikā no Tukuma izrakstījušies 119 cilvēku, kas esot divas reizes vairāk nekā iepriekšējos gadus.

«2013. gadā budžets tikai iedzīvotāju skaita mazināšanās dēļ sarucis par 300-400 tūkstošiem latu,» sacījis Šulcs. Savukārt Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs norādījis, Rēzeknē nav novērota tendence, ka strauji samazinās iedzīvotāju skaits, bet atzinis, ka ik gadu budžetam ir tendence sarukt.

Par iedzīvotāju piesaisti domājot arī Cēsīs. Pilsētas attīstības nodaļas vadītājs Pauls Irbins Dienai teicis, ka Cēsis cenšas būt maksimāli draudzīgas ikvienam, kurš vēlas pārcelties uz šo pilsētu dzīvot vai sākt veidot biznesu.

Savukārt Daugavpils pilsētas domes deputāti pieņēmuši lēmumu atbalstīt studentus, piešķirot pašvaldības stipendijas topošajiem mediķiem rezidentiem. Stipendijas mērķis ir piesaistīt jaunus darbiniekus Daugavpils medicīnas iestādēm.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds