Finanses

Coca-Cola peļņa sarukusi par 8%; kompānija samazinās izmaksas par miljardu

Žanete Hāka, 18.02.2014

Jaunākais izdevums

Pasaules lielākā dzērienu ražošanas kompānija Coca-Cola paziņojusi, ka samazinās izmaksas par vienu miljardu ASV dolāru pēc tam, kad tās ceturtā ceturkšņa peļņa sarukusi par 8,4%, raksta Bloomberg.

Kompānijas neto ienākumi saruka līdz 1,71 miljardam dolāru jeb 38 centiem par akciju, salīdzinot ar 1,87 miljardiem dolāru jeb 41 centam par akciju pirms gada.

Uzņēmuma pārdošanas apjomi saruka par 3,6% līdz 11 miljardiem dolāru.

Kompānija skaidro, ka peļņu iedragājusi jaunattīstības valstu ekonomiku izaugsmes bremzēšanās.

JPMorgan Chase&Co analītiķis Džons Faučers sacījis, ka Coca-Cola problēmas lielā mērā ir makroekonomiskas, nevis vadības līmenī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Bafeta lielākie ieguldījumi dienas laikā nopelna 840 miljonus dolāru

Žanete Hāka, 17.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investīciju guru Vorens Bafets aizvadījis veiksmīgu dienu akciju tirgū, raksta MarketWatch.

Desmit lielāko Vorena Bafeta kompānijas Berkshire Hathaway ieguldījumu vērtība pirmdienas laikā palielinājās par 838,7 miljoniem dolāru, liecina FactSet analīze, balstoties uz datiem par investīcijām, ko kompānija sniegusi pērnā gada 31. decembrī.

Lielākais V. Bafeta ieguldījums – aptuveni 463,5 miljoni Wells Fargo akciju, - cenai augot par 38 centiem, nopelnījušas Bafetam aptuveni 176,1 miljonu dolāru.

Coca Colas akcijas cenas kāpums par 24 centiem Bafeta bagātību palielinājis par 96 miljoniem dolāru, bet American Express akcijas cenas pieaugums par 90 centiem vairoja viņa ieguldījuma vērtību par 136,45 miljoniem dolāru.

IBM akcijas cena pieauga par 2,16 dolāriem, tādējādi palielinot Bafeta ieguldījumu par 166,3 miljoniem dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru