Enerģētika

Conexus Baltic Grid pēta Inčukalna pazemes gāzes krātuves lomu Baltijas gāzes tirgū

LETA, 23.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS Conexus Baltic Grid patlaban veic izpēti par Inčukalna pazemes gāzes krātuves lomu Baltijas gāzes tirgū, šodien forumā Ceļā uz ilgtspējīgu energoapgādi Latvijā sacīja uzņēmuma valdes locekle Zane Kotāne.

Viņa norādīja, ka laikā, kad gāzes krātuves operators bija AS Latvijas gāze, Eiropas Savienība (ES) nebija ieinteresēta finansēt kādas darbības saistībā ar gāzes krātuvi, ņemot vērā, ka ieguvējs tostarp bija no trešo valstu puses.

Patlaban, kad uzglabāšanas un pārvades sistēmas operators ir nodalīts no Latvijas gāzes, ES nostāja mainījusies un Conexus Baltic Grid saņēmis finansējumu, lai veiktu izpēti par Inčukalna pazemes gāzes krātuves lomu Baltijas gāzes tirgū.

Pēc Kotānes teiktā, sākotnējie rezultāti apliecina, ka tas ir būtisks reģiona gāzes apgādes elements, ne tikai kalpojot par dabasgāzes piegādes avotu, bet arī nodrošinot spiedienu pārvades sistēmas balansēšanai.

Vienlaikus viņa pastāstīja, ka turpinās darbs pie vienota Baltijas dabasgāzes tirgus izveides, tostarp notiek sarunas par «superoperatora» izveidi, kas nodrošinātu pārvades pakalpojumus visā Baltijā.

Izdevniecība Dienas bizness sadarbībā ar Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociāciju viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel šodien organizē enerģētikas nozares forumu Ceļā uz ilgtspējīgu energoapgādi Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru