CSDD: Latvija sasniegusi progresu satiksmes drošības uzlabošanā

Autors: Sanita Igaune
2010. gada 30. jūnijs plkst. 17:36

Latvijā pirmo piecu mēnešu statistika parādījusi pozitīvu tendenci satiksmes drošības uzlabošanā – satiksmes negadījumu skaits samazinājies par 14%, ievainoto skaits par 10%, bet bojā gājušo skaits par 30%.

Gada piecos mēnešos kopumā Latvijā bija 1010 satiksmes negadījumu (pirms gada attiecīgajā laika posmā 1173), ievainoto skaits - 1276 (pirms gada – 1411), bet bojā gājušo skaits – 71 (pirms gada 100), DB informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Kleinberga.

Tiesa, Latvijā joprojām nav samazinājies bojā gājušo gājēju, velosipēdistu un motociklistu skaits, kas nozīmē to, ka satiksmes noteikumus mēdz neievērot abas satiksmes dalībnieku grupas.

Eiropas Satiksmes drošības padomes (ETSC) izplatītajā paziņojumā norādīts, ka laika posmā no 2001. gada līdz 2009. gadam Latvija, Spānija, Portugāle un Igaunija ir sasniegušas visaugstākos rezultātus bojā gājušo skaita samazināšanā, jo visās valstīs samazinājums ir lielāks par 50%. Tam seko Francija un Lietuva.

Tomēr vienlaikus padome atzīmē, ka kopējais bojāgājušo skaits Eiropas Savienībā joprojām ir ļoti augsts. To apliecina tas, ka pērn satiksmes negadījumos bojā gāja 34,9 tūkst. cilvēku.

Atslēgvārds