Cūkaudzētājs no Aizputes pašvaldības prasa 5,72 miljonus latu 

Dāņu cūkaudzētājs SIA Nygaard International no Aizputes novada pašvaldības vēlas piedzīt zaudējumus vairāku miljonu apmērā

Elīna Pankovska, Vēsma Lēvalde, 11.10.2012

Trīs gadus ilgst tiesvedība, kurā Dānijas kapitāla cūkkopības SIA Nygaard International (NI) lūdz atcelt Aizputes novada domes lēmumu par noraidīto uzņēmuma ieceri Aizputes novada Lažas pagastā paplašināt fermu. Parādījies jauns pavērsiens. Proti, NI iesniedzis tiesā pieteikuma papildinājumus, lūdzot no pašvaldības piedzīt 5,72 milj. Ls zaudējumus, DB uzzināja tiesā.

Tiesas sēde ir pārcelta uz 10. janvāri, lai pašvaldība varētu iesniegt paskaidrojumus par NI pieteikuma papildinājumiem. Jāmin, ka Aizputes novada domes šā gada pamatbudžets plānots 5,36 milj. Ls apmērā.

Tiesvedība arī ievilkusies tāpēc, ka tiesas sēdes gadu laikā atliktas, jo puses paziņojušas, ka varētu slēgt mierizlīgumu. Arī pagājušā gada rudenī strīdnieki informēja tiesu, ka gatavojas slēgt administratīvo līgumu, tomēr sarunas nonākušas strupceļā.

Db.lv jau vēstīja, ka lai gan Aizputes novada iedzīvotāji fotogrāfijās fiksējuši, kā cūkkopības kompleksa Nygaard International darbinieki izved mēslus uz lauka lielā koncentrācijā un tuvu upei, piesārņojot arī vietējās nozīmes ceļus, kontrolējošie dienesti pārkāpumus nesaskata.

Aizvadītajā nedēļā pēc iedzīvotāju lūguma Liepājas Reģionālās vides pārvaldes (LRVP) inspektori apmeklējuši Nygaard International, lai pārbaudītu, vai netiek pārkāpti mēslu izvešanas normatīvi. «Iedzīvotāji satraucās, ka tiek piesārņota upe, taču upē piesārņojumu nekonstatējām,» db.lv informēja LRVP direktore Ingrīda Sotņikova.

Jaunākais izdevums