Cūku mēris Latvijā, visticamāk, ienācis no Krievijas 

Saistībā ar klasiskā cūku mēra izplatību Latvijas meža cūku populācijā Hanoverē ir veikti pētījumi, kuru rezultāti liecina, ka vīruss Latvijā ir tāds pats, kāds ir konstatēts Krievijā, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta Veterinārās uzraudzības departamenta vadītāja Kristīne Lamberga.

Dienas Bizness, 26.11.2012

Viņa Latvijas Televīzijas raidījumā Labrīt, Latvija! norādīja, ka šobrīd klasiskais cūku mēris ir konstatēts 8 meža cūkām Latgales pusē. Tādēļ arī noteikta karantīnas zona, kas aptver ievērojamu Latgales teritoriju, ieskaitot Zilupes, Dagdas un Krāslavas novadus.

Lamberga arī apstiprināja, ka par notiekošo ir informēta Eiropas Savienība (ES).

Eksperte norādīja, ka vislielākais risks šobrīd gulstas uz mājas cūku populāciju. Gadījumā, ja vīrus izplatīsies arī Latvijas mājas cūku populācijā, ir jārēķinās ar nopietniem starptautiskajiem tirdzniecības aizliegumiem.

Runājot par meža cūku populāciju, tad tā, pēc Lambergas teiktā, infekcijas dēļ nav apdraudēta, jo Latvijā meža cūkas ir ievērojami savairojušās. Tiesa, cūku mēris arī nav tas veids, kādā kontrolēt meža cūku populāciju, sacīja Lamberga.

Cilvēkam šī slimība nav bīstama, uzsvēra eksperte.

Lamberga apstiprināja, ka pagājušajā nedēļā pārbaudītas 600 novietnes, no kurām 160 bija cūkas. Līdz šim infekcija mājas cūku populācijā nav konstatēta.

Jaunākais izdevums