Cukuram dzīve bez kvotām

2017. gada 02. oktobris plkst. 10:02
Autors: Sandra Dieziņa - Didzis Meļķis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pēc pusgadsimtu ilgušās politikas no šodienas kvotas vairs neregulē ES cukura tirgu

No šodienas ES ir atceltas gan cukura ražošanas, gan importa kvotas, kas nozīmēs gan ražošanas, gan importa kāpumu, DB komentē Lauksaimniecības Tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.

2017/2018 sezonā ES prognozē cukura ražošanas pieaugumu par aptuveni 20% un plāno kļūt par cukura neto eksportētāju nevis importētāju, kā tas ir bijis līdz šim. Tas notiek mainīgos tirgus apstākļos, ko nosaka gan sevišķi cukurniedru ražas, gan citu valstu politika, kā arī mainīgie patēriņa paradumi.

Kāds ir zemnieku viedoklis par iespēju atjaunot cukurbiešu audzēšanu?

Latvijai cukuru kvotu atcelšana neko nemaina, jo cukuru vairs neražojam, DB komentē kādreiz lielākās cukurbiešu audzētājas SIA Uzvara-lauks valdes priekšsēdētājs Arnis Vējš. Viņš arī nav dzirdējis par kāda plāniem ražošanu atjaunos. Ja šāda rūpnīca arī tiktu būvēta, tad, pēc A. Vēja domām, daudzi tomēr būtu gatavi atgriezties pie cukurbiešu audzēšanas, jo kādreiz tas bija ļoti ienesīgs bizness. To jau vairākkārt ir apliecinājuši arī mazie zemnieki. Par jaunas rūpnīcas būvniecību runas Latvijā ir dzirdētas ik pa laikam, tomēr ieceres nav īstenojušās.

Visu rakstu Cukuram dzīve bez kvotām lasiet 2. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu