Dalot Parex banku, izveidota Citadele banka

2010. gada 29. jūnijs plkst. 18:48
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu izsniegt licenci AS Citadele banka kredītiestādes darbībai, informēja FKTK.

AS Citadele banka ir Parex bankas restrukturizācijas plāna ietvaros jaunizveidota kredītiestāde un tās dibinātājs ir VAS Privatizācijas aģentūra.

Pieņemot lēmumu, komisijas padome konstatēja, ka Citadele bankas dibinātājs ir iesniedzis visus normatīvajos aktos noteiktos dokumentus, bankas pamatkapitāls, valdes locekļi, kā arī bankas dibinātājs VAS Privatizācijas aģentūra atbilst Kredītiestāžu likuma prasībām un par bankas pamatkapitālā ieguldīto naudas līdzekļu tiesisku izcelsmi Komisijai nav pamata šaubīties, skaidro FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece.

Komisija saņēmusi arī apliecinājumu par minimālā sākotnējā kapitāla iemaksu pagaidu kontā Latvijas Bankā.

Komisijas padome nolēmusi arī atbalstīt, ka Citadele bankas valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pilda Juris Jākobsons, valdes locekļu amata pienākumus pilda Guntis Beļavskis un Valters Ābele, padomes locekļu amata pienākumus pilda Andžs Ūbelis, Juris Vaskāns un Klāvs Vasks, bet Amanda Bikše pilda bankas Iekšējā audita dienesta vadītājas amata pienākumus.

Kā ziņots, ka jaunās bankas izveidei papildus līdzekļi nav plānoti, bet kapitālā tiks ieguldīti 100 miljoni latu no tās naudas, ko valsts iepludinājusi Parex bankā termiņnoguldījumu veidā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām