Danske Bank 15 miljonus eiro investējusi vienotas Baltijas platformas izveidē

2016. gada 02. marts plkst. 9:35
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Danske Bank parakstījusi līgumu ar bankas sistēmu izstrādātāju UAB Forbis, kas izstrādās vienotu IT platformu Danske Bank Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, informē bankas pārstāvji.

Atbilstoši līguma nosacījumiem, pēc diviem gadiem banka visās trīs valstīs izmantos vienu un to pašu Forpost bankas sistēmu. Kopumā bankas investīcijas šī projekta īstenošanā veidos 15 miljonus eiro.

Primārais investīciju mērķis ir nodrošināt saviem biznesa klientiem jaunus pakalpojumus un rīkus, līdztekus uzlabotai darbības efektivitātei Baltijas valstīs. Bankas mērķis ir pabeigt projektu 2018.gada februārī.

Virkne dažādu pakalpojumu, kas pirms tam bija pieejami Latvijā, Igaunijā, vai Lietuvā, nu būs pieejami visos trīs Baltijas valstu tirgos, piemēram, viena internetbankas piekļuve kontiem visā Baltijā, kontu pārskats reālā laika režīmā, reālā laika naudas plūsmas vadības risinājumi starp kontiem Baltijā, ātri maksājumi starp Baltijas valstīm.

Forbis UAB vadītājs Andrejs Zujevs vērtē šo projektu kā nopietnu izaicinājumu. Apvienojot trīs Danske Bank filiāļu IT sistēmas vienotā platformā, būs nepieciešams analizēt ne vien dažādus IT procesus, bet arī to attīstības iespējas un stratēģiskos mērķus.

A. Zujevs norāda, ka divi gadi drīzāk ir īss laika periods šāda līmeņa projekta īstenošanai. Forbis izstrādātā Forpost sistēma jau pienācīgi funkcionē visās Baltijas valstīs un kompānijas speciālistiem ir pieredze līdzīga rakstura starptautisku projektu ieviešanā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds