Danske Bank Latvijā nopelnījusi 3,569 miljonus eiro

2016. gada 02. februāris plkst. 10:15
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

2015.gadā Danske Bank Latvijā no savas pamatdarbības, proti, no biznesa klientu un ar tiem saistītu privātpersonu apkalpošanas, guvusi peļņu pirms uzkrājumiem kredītu vērtības samazinājumam 3,18 miljonu eiro apmērā.

2014.gadā peļņa bija 3,76 miljoni eiro.

Kopējā pārskata gada peļņa sasniedza 3,569 miljonus eiro, kas ir nedaudz mazāk nekā iepriekšējā gadā, kad tā bija 3,894 miljoni eiro.

Pateicoties pieaugošajiem biznesa apjomiem, bankas kopējie ienākumi no pamatdarbības pieauga par 2%, sasniedzot 7,5 miljonus eiro. Neskatoties uz arvien zemajām procentu likmēm, bankas augošais korporatīvo klientu kredītportfelis ļāva mums gūt tīros procentu ienākumus 5,3 miljonu eiro apmērā, pieaugot par 39%. Tīrie komisijas naudas ienākumi pieauga par 1% un sasniedza 2 miljonu eiro atzīmi.

Bankas izmaksas pieauga par 19%. To ietekmēja ar personālu saistītu izdevumu pieaugums, finanšu stabilitātes nodevas palielinājums, kā arī investīcijas IT platformas izveidē, kas būs kopīga Danske Bank Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Kopīgā IT platforma mums ļaus nodrošināt mūsdienīgu un vienotu pakalpojumu piedāvājumu mūsu biznesa klientiem Baltijas valstīs.

Bankas pamata segmenta klientu noguldījumu portfelis samazinājās par 43% līdz 165,8 miljoniem eiro. Otrajā gada pusē finansējuma piesaiste no Danske Bank Grupas bija efektīvāka, nekā depozītu piesaiste vietējā tirgū. Lai spētu piedāvāt saviem klientiem finanšu resursus par izdevīgām cenām, mēs pieņēmām lēmumu samazināt noguldījumu portfeli.

Bankas izsniegto kredītu apjoms pamata segmenta klientiem pieauga par 7%, gada beigās sasniedzot 244,6 miljonu eiro atzīmi.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds